.
.
.

كشته شدن 3 افسر دیگر سپاه ايران در سوريه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرگزارى هاى ایران طى روزهاى گذشته از كشته شدن دو افسر سپاه به نامهاى سرهنگ کریم غوابش و سرهنگ قاسم غریب در منطقه زبدانى در حومه دمشق ، و منابع سوری نیز از کشته شدن یک سرهنگ ایرانی خبر دادند.

بنا به گزارش خبرگزاریهاى ایران، كریم غوابش متولد 1969 و بازنشسته سپاه و جانباز 50 درصدى جنگ ایران وعراق بود و و از آغاز جنگ سوریه به دمشق اعزام شده بود. وى روز شنبه توسط یك تله انفجاری در زیر خودروی حامل وى منفجر شد، كشته شده است.

منابع سورى نیز ازكشته شدن یک سرهنگ ایرانی - که نامش ذکر نشده - در روستای دورین در حومه لاذقیه در شمال غرب سوریه، علاوه بر ده سرباز ارتش سوریه و چند عضو حزب الله لبنان عصر دیروز یکشنبه توسط عملیات یک گروه از ارتش آزاد ، خبر داده اند.

به گزارش خبرگزارى " دفاع پرس" وابسته به نیروهاى مسلح ایران، قاسم غریب جانشین گردان تکاور تیپ مردم پایه سپاه نینوای استان گلستان بوده كه روز شنبه در ارتفاعات تلمور سوریه كشته شد.

سایت " گلستان ما " نیز گزارش داده كه غریب سومین سپاهى كشته شده از استان گلستان و از اهالى روستای سید میران بود. پیش از این غلامعلی تولی از تیپ 60 زهی گنبد کاووس وسید احسان حاجی حاتملو از پاسداران تیپ 45 جوادالائمه گرگان ، در نزدیکی شهر حلب كشته شدند.

بنا به گزارش این سایت ، غریب به عنوان" داوطلب مدافع حرم حضرت زینب " برای دومین مرحله عازم ماموریت به سوریه شده بود. رژیم ایران ، اصطلاح " مدافعان حرم حضرت زینب" را به عنوان بهانه اى براى اعزام نیروهاى سپاهى وبسیجى به سوریه به كار مى برد.

این در حالی است أكثریت قریب به اتفاق 400 اعزامى كشته شده از سال 2011 تاكنون ، در مناطقى خارج از دمشق وبه دور از حرم زینب طى درگیریهای مختلف با نیروهای مخالف وارتش آزاد ، جان باختند.