.
.
.

خامنه‌ای خواستار آمادگی برای مبارزه با استکبار پس از مذاکرات اتمی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران شنبه 11 ژوئیه در دیدار با جمعی از دانشجویان از آن ها خواست خود را برای ادامه «مبارزه با استکبار» پس از مذاکرات اتمی آماده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر جمهوری اسلامی، او همچنین گفت هیچ کس نمی تواند در برابر آن چه «نفوذ ایران در منطقه» نامید، کاری بکند.

بنا بر این گزارش، رهبر ایران، در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان درباره «وضعیت مبارزه با استکبار پس از مذاکرات هسته ای» گفت: «مبارزه با استکبار و نظام سلطه، براساس مبانی قرآنی، هیچگاه تعطیل پذیر نیست و امروز امریکا کامل ترین مصداق استکبار است.»

ایران و گروه 1+5 که آمریکا از اعضای آن است، در حال مذاکره به منظور حل وفصل پرونده اتمی ایران هستند. در این میان بارها مذاکراتی در سطح وزرای امور خارجه میان ایران و آمریکا برگزار شد در حالی که دو کشور، روابط دیپلماتیک با یکدیگر نداردند.

آیت الله خامنه ای در این باره گفت: «به مسئولین مذاکره کننده نیز گفته ایم که فقط در موضوع هسته ای حق دارید مذاکره کنید و با اینکه طرف امریکایی گاهی مسائل منطقه، از جمله سوریه و یمن را پیش می کشد، مسئولین ما می گویند در این مسائل مذاکره نمی کنیم.»

رهبر جمهوری اسلامی ایران: «مبارزه با استکبار جزء مبانی انقلاب و از کارهای اساسی است، بنابراین، خودتان را برای ادامه مبارزه با استکبار آماده کنید.»

سخنان خامنه ای در حالی مطرح می شود که پیش از این اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران، در گفتگو با روزنامه بریتانیایی گاردین گفت بازگشایی سفارت آمریکا در تهران «غیرممکن» نیست.

هاشمی به شکسته شدن تابوی مذاکره مستقیم با آمریکا اشاره کرد و گفت دو کشور هم اکنون برسر برنامه اتمی ایران مذاکرات رو در رو دارند، و در صورت رسیدن به یک توافق، «گامی بزرگ» روبه جلو برداشته خواهد شد.