.
.
.

برنامه سازی درباره «صلح امام حسن» در صداو سیمای ایران ممنوع شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تهیه کنندگان برنامه های صدا و سیمای ایران از سوی مدیران این نهاد حکومتی از برنامه سازی درباره صلح امام حسن مجتبی منع شده اند.

به گزارش خبرآنلاین، با ورود مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 به آخرین مرحله خود، مدیران صدا و سیما جهت گیری هایی بر خلاف نظر مذاکره کنندگان اتخاذ کرده اند.

بنا بر این گزارش، مدیران صدا و سیما به تهیه کنندگان برنامه های مذهبی رادیو و تلویزیون و نیز بخش های خبری دستور اکید داده اند که درباره صلح امام حسن مجتبی برنامه سازی نکنند.

این در حالی است که در روزهای اخیر برخی از حامیان تیم مذاکره کننده هسته ای توافق جامع هسته ای را به صلح مدبرانه امام حسن مجتبی تشبیه کرده بودند.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در آخرین روزهای مذاکرات اتمی ایران با گروه 1+5، در توئیتی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، خواستار «رفتار حسنی» شد.

رئیس جمهوری ایران در توییتر خود نوشته است: «امام حسن به ما یاد دادند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.»

مسئولان ایرانی همواره برای توجیه سیاست های خود، به حوادثی استناد می کنند که در صدر اسلام روی داده است.

به طور معمول مسئولان ایرانی هنگام اتخاذ سیاست های تند و مقابله جویانه، به ماجرای حسین بن علی و حادثه کربلا اشاره می کنند.

اما هنگامی که قصد صلح دارند، به صلح حسن بن علی با معاویه اشاره کرده و از آن به عنوان «مصلحت امت» یاد می کنند.

چندی پیش مهدی طباطبایی از روحانیونی که در برنامه های تلویزیون ایران حاضر می شوند، در یکی از برنامه تلویزیونی از عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای دفاع کرده بود. تهیه کننده این برنامه از سوی مدیران سازمان صدا و سیما توبیخ شد.

در دوره پیشین مذاکرات هیچ رسانه ای حق بررسی مذاکرات و یا بازنشر مطالبی که رسانه های خارجی نداشت و این ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی بود.

شایان ذکر است که معاون رسانه ای سعید جلیلی در دوران دبیری شورای عالی امنیت ملی ایران پیمان جبلی بود که هم اکنون معاون خبر صدا و سیما است. سعید جلیلی خود مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران نیز بود.