ظریف : ما برای توافقی خوب برای ایران وهمه دنیا به وین آمدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز شنبه 27 ژوئن هنگام ورود به وین محل مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 گفته است كه با هدف رسیدن به توافقى که «منافع و حقوق مردم ایران» در آن رعایت شده باشد و برای همه دنیا «توافق خوبی» باشد، به وین سفر کرده است.
ظریف گفت:«مطمئنیم که اگر طرف مقابل آمادگی این را داشته باشد که حقوق مردم ما را به رسمیت بشناسد، وظایف خودش را انجام دهد یعنی برداشتن تحریم ها و همزمان با اقدامات ما، اقدامات خودش را انجام دهد و زیادی خواهی نکند حتما به توافقی خواهیم رسید که به نفع همه باشد» .

وزیر خارجه ایران اظهار داشت که لازمه رسیدن به یک توافق خوب رعایت منافع و حقوق ایران و طرف مقابل باید به تعهداتش نسبت به برداشتن تمام تحریم ها عمل کند.

ظریف با ابراز امیدواری نسبت به رسیدن به یک توافق خوب ادامه داد:« ما با این دید به وین آمدیم که بتوانیم در چند روزه آینده با توجه به اینکه زمان مهم نیست و رسیدن به یک توافق خوب مهم است، به نتیجه خوب برسیم» .

به گزارش خبرگزاری ایرنا، وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه جان کری در اظهاراتی گفته است که شرط رسیدن به توافق خوب یا توافق نهایی این است که ایران به تعهدات بیانیه لوزان پایبند باشد، گفت:« در لوزان نسبت به راه حل ها تفاهم کردیم و در مورد راه حل ها کار را ادامه می دهیم. آن چه ضروری است این است که طرف مقابل واقعیت ها را بپذیرد و بر اساس همان واقعیت ها کار خودش را انجام دهد».

ظریف تاکید کرد: «برداشتن و متوقف کردن همه تحریم های از تعهدات طرف مقابل است و ما نیاز داریم که به صورت جدی، این تعهد را در طرف مقابل ببینیم؛ چون جمهوری اسلامی کاملا به تعهدات خویش پایبند است و کار را به پیش می برد».

ظریف که برای پیوستن به آخرین مرحله مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 تا ضرب الاجل 30 ژوئن به وین پایتخت اتریش سفر کرده است.

از سوی دیگر جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا و طرف اصلی مذاکره کننده ایران نیز شب گذاشته وارد وین شد. قرار است ظریف و کری امروز با یکدیگر مذاکراتی دو جانبه داشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید