دستمزد کارگران زن در ایران یک سوم حداقل قانون کار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سهیلا جلودار زاده مشاور وزیر صنعت و معدن ایران، در خصوص وضعیت کارگران و تفاوت دستمزد بین کارگران زن و مرد در کارخانجات، گفت به لحاظ قانونی وضعیت دستمزد کارگران زن و مرد باید با هم برابر باشد اما شاهد آن هستیم که در مرحله اجرا در بسیاری از موارد تا یک سوم حداقل دستمزد قانون کار هم به بانوان پرداخت نمی‌شود.

بر اساس آمارها تا چند سال پیش حدود 300 هزار کارگر زن تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در ایران مشغول بکار بودند اما هم اکنون تعداد آنها تا 100 هزار نفر کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا، خبرگزاری کارگران ایران، جلودار زاده افزود: "برای عبور از این شرایط باید با افزایش فرصت های شغلی و حمایت از کارگران زن و نیز با افزایش بازرسی های وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی این فاصله را کم کرد تا عدالت بین زنان و مردان برقرار شود".

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که هم اکنون چه تعداد کارگر زن در کشور مشغول فعالیت هستند ؟ پاسخ داد :"بر اساس آمارها تا چند سال قبل حدود 300 هزار کارگر زن که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند در کشور مشغول بکار بودند اما هم اکنون تعداد آنها 100 هزار نفر کاسته شده است".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید