ابراز نگرانی روحانی از «طرح هسته ای» مجلس ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران از «طرح الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای» که کلیات آن یکشنبه 21 ژوئن در مجلس شورای اسلامی تصویب شد، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جبار کوچکی نژاد نماینده مجلس ایران در بیان آن چه که در جلسه مشترک دولت و مجلس روی داد، به سخنان روحانی اشاره کرد و گفت: «رئیس جمهور در خصوص مذاکرات هسته ای نیز سخنانی را بیان کرد و گفت که مذاکرات در شرایطی پیچیده، حساس و سخت است.»

کوچکی نژاد با اشاره به ابراز نگرانی روحانی از طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها هسته ای که امروز کلیات آن در مجلس به تصویب رسید گفت: «رئیس جمهور از نمایندگان خواست تا دست دولت را در مذاکرات باز بگذارند و تاکید کرد که دولت خطوط قرمز را رعایت می کند و از نمایندگان خواست در این مسیر به دولت کمک کنند.»

مجلس ایران روز یکشنبه 21 ژوئن، کلیات طرح الزام دولت به حفظ دستاوردها و حقوق هسته ای ایران را تصویب کرد. این طرح با رای اکثریت نمایندگان مجلس ایران به تصویب رسیده است.

بر اساس این طرح دولت ایران مکلف شده تا به بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازدید از سایتهای نظامی، امنیتی و حساس غیر هسته ای را ندهد. همچنین هرگونه ارتبط با دانشمندان هسته ایران نیز ممنوع اعلام شده است.

گروه 5+1 که در حال حاضر مشغول مذاکره با ایران برای محدود کردن برنامه اتمی این کشور است، جهت راستی آزمایی ایران در جریان هرگونه توافق اتمی، خواستار دسترسی به سایتهای نظامی ایران و گفتگو با دانشمندان هسته ای این کشور شده است.

با تصویب این طرح از سوی مجلس ایران، راه هرگونه دسترسی حتی «مدیریت شده» به سایتهای نظامی ایران برای آژانس بین المللی انرژی هسته بسته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید