ایران: زمان خرید 400 فروند هواپیمای مسافربری فرا رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزیر راه و شهرسازی ایران از سفارش خرید 400 فروند هواپیما در سالهای آینده خبرداد.

عباس آخوندی ، وزیر راه و شهرسازی درباره نتیجه مذاکرات هسته ای می گوید:ممکن است در آخرین لحظات شگفتی هایی رخ دهد،اما ما معتقدیم لحظه توافق فرا رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین ایران، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با هفته نامه فرانسوی لوپوئن با تاكید بر اینكه حتی در زیر تحریم ها نیز سیستم حمل و نقل ما به طور كامل فعال بود، با وجود محدودیت‌ها، ما كنترل كامل حریم هوایی و سیستم حمل و نقل هوایی خود را داشتیم، بیان داشت: "در سال گذشته تعداد پروازهای بین المللی از حریم هوایی ایران به 2 برابر افزایش یافت و پروازهای بین المللی در تهران 18 درصد بیش از سال گذشته بوده است."

وی ادامه داد: "بر خلاف آنچه كه من در این طرف و آن طرف می خوانم، روابط ما با فرانسه خوب و حتی عالی است. ما در پاریس به خوبی مورد استقبال دولت قرار گرفتیم. همه مایل به باز كردن یك صفحه جدید در روابط دوجانبه هستند".

آخوندی در خصوص رقابت شركت های فرانسوی با همتایان آمریكایی خود برای سرمایه گذاری در بازار ایران اظهار داشت: "شركت های فرانسوی برای بازگشت به ایران كاملا آماده هستند، به خصوص برخی از آن ها در حال حاضر با این بازار بسیار آشنا هستند.

حتی در سال های اخیر، تماس های تجاری، قانونی و شفافی صورت گرفته است. برخی دیگر از شركت ها به زمان بیشتری برای ایجاد روابط دراز مدت نیاز دارند و این قابل درك است. در كل روابط تجاری فرانسه و ایران خوب است. این تاخیرفرانسه برای ورود به بازار ایران فقط یك بلوف و بخشی از بازی است".

این عضو كابینه دولت ایران در خصوص نیازهای این کشور ابراز داشت: "حتی در زیر تحریم ها نیز سیستم حمل و نقل ما به طور كامل فعال بود، با وجود محدودیت ها، ما كنترل كامل حریم هوایی و سیستم حمل و نقل هوایی خود را داشتیم."

وی افزود: "در سال گذشته به دلیل اوضاع عراق، تعداد پروازهای بین المللی از حریم هوایی ایران به 2 برابر افزایش یافت و ما خود را با این وضعیت كاملا وفق دادیم. به عنوان مثال، پروازهای بین المللی در فرودگاه تهران 18درصد بیش از سال گذشته است و این فقط یك آغاز است. نیازعمده ای به نوسازی ناوگان داریم. ناوگان هوایی ما در حال حاضر دارای 247 هواپیما است. متوسط سن آن ها 20سال است، بنابراین باید ناوگان جدید جایگزین شود. در سال های آینده نزدیك به 400 فروند هواپیما سفارش خواهیم داد".

آخوندی در پاسخ به این سؤال كه اگر مذاكرات به توافق منتهی نشود، توضیح داد: "ممكن است در آخرین لحظات شگفتی هایی رخ دهد، اما معتقد هستیم كه لحظه توافق فرا رسیده است. آخرین دقایق مذاكرات همیشه حساس ترین لحظات است در هر حال جامعه بین المللی پس از توافق بسیار متفاوت تر از آنچه ما امروز می شناسیم خواهد بود".

وزیر راه و شهرسازی در سفر سه روزه پاریس ،در چشم‌انداز لغو تحریم‌های بین‌المللی با رئیس اجرایی گروه ایرباس و وزیر مسكن فرانسه و دبیر دولت فرانسه در امور حمل ونقل دیدار و مذاكره كرد.

هدف ایران از شركت در این نمایشگاه مذاكره و گفت وگو با عرضه‌ كنندگان درجه یك ناوگان هوایی در جهان به منظور تشویق فروش هواپیما به ایران و همچنین دعوت به سرمایه‌گذاری در توسعه فرودگاه‌ها به ویژه در بخش تجهیزات ناوبری است.

پنجاه و یكمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع هوانوردی بورژه (حومه پاریس) از 15 تا 21 ژوئن 2015 برگزار شد.

2250 شركت كننده با به نمایش گذاشتن موقعیت، محصولات جدید، هواپیماها و رویدادهایشان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وزیر راه و شهرسازی در سفر سه روزه به فرانسه علاوه بر مذاكره با وزیر مسكن و دبیر دولت دولت فرانسه در امور حمل ونقل با رئیس شركت ایر فرانس.ك ال ام، رئیس فرودگاه پاریس ومدیران ارشد شركت‌های حاضر در نمایشگاه دیدار و مذاكره داشت.

لازم به یادآوری است که سیستم حمل و نقل هوایی ایران به علت تحریم های بین المللی بسیار فرسوده و نا کارآمد شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید