جنتی: گروه 5+1 می خواهد ما را به ستوه آورد تا ناچار به تسلیم شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آیت الله احمد جنتی٬ دبير شورای نگهبان قانون اساسی ایران در نشست هفتگی که با حضور فقها و حقوقدانان این نهاد برگزار شد، با اشاره به موضوع مذاکرات هسته ای ایران وغرب گفته است که گروه 1+5 با «امروز و فردا کردن و وقت‌گذرانی می‌خواهد ما را به ستوه بياورند تا ناچار به تسليم شويم.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا دبیر شورای نگهبان با تاکید بر اینکه ایران در مذاکرات هسته ای نسبت به طرف مقابل سوء‌ظن دارد گفت: «آمریکایی‌ها درس شیطنت را سال‌های متمادی خوانده‌اند، قدرت عوام فریبی و فریبندگی دارند. اینها با امروز و فردا کردن و وقت گذرانی و به عقب انداختن مذاکرات، می‌خواهند ما را به ستوه بیاورند تا ناچار به تسلیم شویم.»

دبیر شورای نگهبان اظهار کرد: «ما نسبت به طرف مقابل بدبینی و سوء‌ظن داریم. بالاخره آمریکایی‌ها درس شیطنت را سال‌های متمادی خوانده‌اند، قدرت عوام فریبی و فریبندگی دارند. اینها با امروز و فردا کردن و وقت گذرانی و به عقب انداختن مذاکرات، می‌خواهند ما را به ستوه بیاورند تا ناچار به تسلیم شویم. از خداوند متعال می‌خواهم ما را در نیل به اهداف شهدا موفق بدارد.»

دبير شورای نگهبان در بخش ديگری از سخنان خود به انتقاد غيرمستقيم از اکبر هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی پرداخت و گفت:« برخی خیال می‌کنند که می‌شود راه شهدا و خط امام را تحریف کرد و با دشمن سازش کرد. آنها فکر می‌کنند که می‌توان مسأله حمایت از مستضعفین و مبارزه با مستکبرین را نادیده گرفت. آنها تصور می‌کنند که برای حل مشکلات خودمان، باید تسلیم بشویم، همه شعارهای گذشته را پس بگیریم و تاریخ جدیدی را آغاز کنیم؛ در حالی که شهدا نشان دادند، اینطور نیست».

رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «بانوی انقلاب» که در سالن اجلاس سران برگزار شد در چند نوبت نسبت به برخی «تندروی‎های دلواپسان» انتقاد کرده و آنها را «خشک مذهبی» خطاب کرد.

رئیس تشخیص مصلحت نظام، در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه «عدم استعمار و استبداد و حضور مردم» را سه عاملی هستند که اگر در جامعه‌ای حضور داشته باشد آن جامعه هیچ گاه شکست نخواهد خورد گفت: «اما آدم‌های خشک مقدس،‌جاهل و نادان نیز هستند. امروز همه مصیبت برای آنها این است که چند زن بدحجاب در خیابان باشند. بله این مصیبت است و این زن‌ها باید حداقل حجاب اسلامی را داشته باشند اما مسئله این است که بقیه مسائل مانند زندان‌ها، ظلم‌ها، سرکوب‌ها و حق‌هایی که از مردم ضایع می‌شود، چه می‌شود؟».

ذفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود گفته بود:« اگر می‌بینید برخی از خشک‌مقدس‌ها و دلواپسان اذیت می‌کنند، همان‌هایی هستند که قبلاً امام را هم اذیت می‌کردند».

این بخش از سخنان دیروز هاشمی و همچنین اظهارات دیگرش از جمله خاطره گویی درباره همسر آیت الله خمینی با واکنش هایی متعددی از سوی برخی تندروها مواجه شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید