وکیل آتنا فرقدانی به دلیل دست دادن با او بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد مقیمی، وکیل آتنا فرقدانی، فعال جوان زندانی روز شنبه 13 ژوئن پس از دیدار با موکلش در زندان اوین تهران، بازداشت شد.

آنگونه که یک منبع نزدیک به آقای مقیمی به سایت «تقاطع» گفته، دلیل بازداشت این وکیل دادگستری، دست دادن با آتنا فرقدانی در هنگام ملاقات با او عنوان شده است.

به گفته‌ این منبع، در صورت ‌جلسه‌ای که برای بازداشت محمد مقیمی در زندان اوین تنظیم شده، دلیل بازداشت او «زنا» نوشته شده است.
این وکیل دادگستری پس از بازداشت به زندان رجایی‌شهر در کرج منتقل شده است.

بازداشت محمد مقیمی نزدیک به دو هفته پس از صدور حکم سنگین 12 سال و 9 ماه حبس برای آتنا فرقدانی صورت می‌گیرد.

در این حکم که توسط ابوالقاسم صلواتی، رییس شعبه‌ی 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران صادر شده، این فعال 28 ساله‌ در ارتباط با اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» به هفت و نیم سال حبس، و در ارتباط با دو اتهام توهین به رهبری و توهین به نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طریق نقاشی‌ها و نوشته‌های فیسبوکی‌اش، به پنج سال و چهار ماه حبس محکوم شده است.

محمد مقیمی پیشتر گفته بود که قصد دارد در مهلت 20 روزه‌ قانونی نسبت به این حکم اعتراض کند.

آتنا فرقدانی، نخستین بار سپتامبر گذشته توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و به بند امنیتی دو-الف زندان اوین منتقل شد. او بیش از دو ماه را در سلول‌های انفرادی و دونفره‌ این بند سپری کرد و سرانجام در حالی که به دلیل اعتصاب غذا به شدت ضعیف شده بود، با وثیقه‌ سنگین 1/3 میلیارد تومانی تا زمان تشکیل دادگاه آزاد شد.

وی بار دیگر، روز 10 ژانویه 2015، به شعبه‌ 15 دادگاه انقلاب اسلامی احضار و به فاصله‌ کوتاهی بازداشت و با ضرب‌وشتم به زندان زنان در قرچک منتقل شد. او در اعتراض به این انتقال و نگهداری خود در میان زندانیانی با جرایم غیرسیاسی دست به اعتصاب غذا زد تا اینکه پس از وخامت حال و بستری شدنش در بیمارستان، قاضی صلواتی، دستور انتقال وی به بند دو-الف زندان اوین را صادر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید