فرمانده سپاه: اجازه بازرسی نمی دهیم حتی اگر با پذیرش پروتکل الحاقی در تضاد باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مسعود جزایری، یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، روز یکشنبه 14 ژوئن، در آخرین اظهار نظر در باره پذیرش پروتکل الحاقی از سوی ایران گفت اجازه بازرسی از مراکز نظامی به بیگانگان داده نخواهد شد.

جزایری گفت که بعضی از کشورهای گروه 5+1 "زیاده خواهی" می کنند و اجازه "ورود بیگانه به مراکز دفاعی و نظامی و کسب اطلاعات از تجهیزات و تاکتیکها" داده نخواهد شد.

او افزود: "تأکید می کنیم قطعاً اجازه دسترسی به هر نحو از مراکز نظامی به بیگانگان داده نخواهد شد، هر چند این مسئله با پذیرش پروتکل الحاقی در تضاد باشد."

هم اکنون روزهای پایانی مذاکرات اتمی ایران با قدرتهای جهانی در وین، پایتخت اتریش در جریان است. دو طرف تا پایان ماه جاری میلادی وقت دارند تا به یک توافق نهایی در زمینه محدود کردن برنامه اتمی ایران و برداشتن تدریجی تحریمهای اقتصادی این کشور دست یابند.

یکی از شرایط رسیدن به توافق نهایی، پذیرش پروتکل الحاقی پیمان منع گسترش سلاحهای اتمی از سوی ایران است. بر اساس این پروتکل کشورهای عضو باید اجازه بازرسی سرزده و گفتگو با کارشناسان اتمی خود را به بازرسان سازمان بین المللی انرژی اتمی وابسته به سازمان ملل متحد بدهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size