مقام ایرانی: زائران سعودی جانباخته در ایران دفن می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام ایرانی گفت که زائران سعودی که در هتلی در شهر مشهد جان باخته اند، در صورت تایید وزارت امور خارجه، در حرم رضوی دفن خواهند شد.

عبدالله ارجایی، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد، روز چهارشنبه 10 ژوئن گفت خانواده زائران سعودی فوت شده خواستار تدفین آنها در حرم رضوی شده اند و این در حال بررسی است تا تشریفات قانونی آن انجام شود.

ارجایی گفت: " در صورتی که وزارت امور خارجه این موضوع را تایید کند، مشکلی در انجام این امر نیست."

پیش از این علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران هم گفته بود که خانواده‌های زائران سعودی خواهان دفن عزیزانشان در جوار حرم مطهر رضوی هستند.

32زائر سعودی، که در یکی از هتلهای شهر مشهد اقامت داشتند، روز یکشنبه 7 ژوئن، با علائم مسمومیت شدید همچون تهوع، سرگیجه، افت فشارخون و افت هوشیاری به بیمارستان امام رضا مشهد منتقل شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاریهای ایران تلاشهای پزشکی در ساعات اولیه کارساز نبوده و 4 نفر از زائران که خردسال بودند در اثر این مسمومیت شدید جان خود را از دست دادند.

دولت پادشاهی سعودی، در ارتباط با فوت اتباع این کشور در شهر مشهد، اقدام به احضار سفیر ایران در ریاض کرد و مراتب نگرانی ریاض را از این حادثه به او ابلاغ کرد.

وزارت امور خارجه سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد که مقام های ایرانی روند تحقیقات را تسریع بخشند و هرچه سریعتر اقدام به کشف ابهام ها و عاملان حادثه کنند.

همچنین از سفیر ایران خواسته شد با سفارتخانه سعودی در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد همکاری کرده تا به آن ها اجازه جویا شدن از وضعیت جسمی آسیب دیدگان و ارائه تسهیلات و حمایت های لازم برای آن ها داده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید