یک فرمانده سپاه: داعش عملیات انتحاری را از ایران یاد گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید قاسمی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران می گوید که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، عملیات انتحاری را از ایران یاد گرفته و در این زمینه از مدل این کشور پیروی کرده است.

به گزارش سایت انتحاب، سعید قاسمی که جمعه 5 ژوئن در همایش «امام انتظار مبارزه» سخنرانی می کرد، گفت: «امام (آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران) به دنبال تشکیل بسیج جهانی اسلام بود اما برخی مسئولان اعتنایی نکردند».

قاسمی با اشاره به تکیه داعش بر عملیات انتحاری گفت: «قدرت نیروی استشهادی (انتحاری) درست کردن در دست ما بود ولی حالا داعش از این مدل پیروی کرده است و بسیج خبیث ها را تشکیل داده است و در مدارس و اردوگاه هایشان مملو از نیروهای انتحاری است».

استفاده از مهاجمان انتحاری در روزهای جنگ عراق و ایران، یکی از افتخارات مسئولان جمهوری اسلامی بود. در مدارس ایران اقدام یکی از دانش آموزان در انجام عملیات انتحاری علیه عراقی ها در دوره جنگ، آموزش داده می شود.

پس از آن حزب الله لبنان که از سوی جمهوری اسلامی ایران پشتیبانی می شود، از عملیات انتحاری علیه اهداف اسرائیلی استفاده کرد. چند عملیات انتحاری که توسط شبه نظامیان حزب الله انجام شد را این حزب به تصویر کشیده و فیلم های آن را منتشر کرده است.

اکنون گروه داعش در پیشروی های خود به عملیات انتحاری تکیه ویژه ای می کند. علاوه بر جبهه های نبرد، شبه نظامیان این گروه اقدام به عملیات انتحاری در مناطق مسکونی نیز می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید