امام جمعه مشهد: آزادی‌خواه معرفی کردن خمینی تحریف است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد گفته است که معرفی آیت الله خمينی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به عنوان «يک اسطوره آزادی‌خواه تاريخی» يکی از مصاديق «تحريف» شخصيت او است.

به گزارش سایت دیگربان، علم‌الهدی در خطبه‌های اين هفته نماز جمعه مشهد اين مطلب را بيان کرده و افزوده است اين نوع معرفی «امام» (لقبی که برای آیت الله خمینی در ایران به کار می رود) باعث می‌شود افراد هرگونه که می‌خواهند او را تفسير کنند.

وی بی‌آنکه نامی از اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس شورای مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران ببرد اضافه کرده برخی «که قبلا با امام رابطه داشتند٬ از انقلاب و تداوم راه امام و انقلاب خسته شده‌اند.»

بنا بر این گزارش، امام جمعه مشهد اضافه کرده است که اين افراد هر چه به نظر خودشان است به عنوان نظر امام به ذهن مردم «قالب» می‌کنند که اين «تحريفی خطرناک» است.

وی افزود:«آقایی که روزی در خدمت امام بوده امروز می‌خواهد «مصالح سياسی خود را به اسم امام قالب کند».

علم‌الهدی اظهار داشت: «اين افراد اگر خسته شده‌اند، فاصله بگيرند، اما اين کار را نمی‌کنند، زيرا قدرت ياب هستند و هرچه مطابق مطامع آنهاست به اسم امام قالب می‌کنند».

گفتنی است که آیت الله علم الهدی یکی از منتقدین جدی جریان اصلاح طلبان، دولت محمد خاتمی رئیس جمهوری اسبق ایران و جریانات سیاسی وابسته به وی است. او از جمله کسانی بود که در سالهای پایانی دولت اصلاحات از محمود احمدی نژاد حمایت کرد.

علم الهدی از مدافعان سر سخت احمدی نژاد بود اما در سال های پایانی دولت وی به ویژه در دوره ی دوم ریاست جمهوریش، به یکی از منتقدین سیاست های دولت وی مبدل شد، موضعی که بسیاری آن را به تبعیت از موضعگیری آیت الله خامنه ای تفسیر کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید