دورانی در جهنم... حکایت زنی ایرانی که 10 عضو خانواده اش اعدام شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در این قسمت از برنامه مستند «دورانی در جهنم» معصومه بلورچی یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق، حکایت اعدام 10 تن از اعضای خانواده و نزدیکانش توسط جمهوری اسلامی ایران را بازگو می کند. وی از اعدام پسر عمو و برادر 18 ساله اش و نیز قتل فرزندش در جریان حمله نیروهای امنیتی سپاه با همکاری نیروهای مالکی به اردوگاه اشرف می گوید. بلورچی تصاویری از اعدام تصفیه فرزند جوانش در اردوگاه اشرف توسط عوامل جمهوری اسلامی را نشان می دهد و از کشته شدن این جوان با دستان بسته و با شلیک گلوله به سر سخن می گوید.

در جریان حمله نیروهای وابسته به سپاه با همکاری نوری مالکی نخست وزير پیشین عراق به اردوگاه اشراف، بیش از 50 تن از اعضای مجاهدین قتل عام شدند.

36سال از به قدرت رسیدن آیت الله خمینی در ایران و برپایی نظام جمهوری اسلامی ایران می گذرد. در این دوره سیاست های رژیم این کشور بر ورود به جنگ های خارجی به صورت مستقیم یا نیابتی متمرکز شد. اما رنج های مردم ایران در حد جنگ های خارجی پر هزینه متوقف نشد؛ بلکه قتل، سرکوب و اعدام ایرانی ها با گرایش های مختلف و نژادها و مذاهب متفاوت را نیز در پی داشت.

آن چه که آیت الله خمینی درباره بازگشت امید و عدالت برای ایرانی ها و نسل هایشان وعده داده بود، تنها یک کابوس باقی ماند. در حقیقت وعده بهشت به جهنمی چند فصلی تبدیل شد. در این سلسله از مستند با داستان های هفت ایرانی شاهد عینی و قربانیان آشنا می شویم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید