شعار علیه دولت روحانی هنگام سخنرانی خامنه ای

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

هنگام سخنرانی آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در مزار آیت الله خمینی بنیانگذار این نظام، عده ای از حاضران علیه دولت حسن روحانی رئیس جمهوری ایران شعار دادند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پنجشنبه 4 ژوئن، در بیست و ششمین مراسم سالگرد درگذشت آیت الله خمینی، حسن روحانی رئیس جمهور،‌ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه،‌ اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، محمود هاشمی شاهرودی نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، حسن، یاسر و علی خمینی نوه های بنیانگذار جمهوری اسلامی و تعدادی از مسئولین کشوری و لشکری حایران حضور داشتند داشتند.

در ابتدای این مراسم حسن خمینی، به ایراد سخنرانی پرداخت که البته در مقاطعی در میان سخنرانی او تعدادی از جمعیت حاضر شعار «این همه لشکر آمده، به عشق رهبر آمده» سر دادند. حسن خمینی در واکنش به این شعار گفت: پس اجازه دهید صحبت‌های من زودتر تمام شود تا به فرمایشات رهبر عزیزمان برسیم.»

شعارهای ما «ذوالفقار حیدریم، فدائیان رهبریم»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «لبیک یا سیدعلی»، «ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند»، «نه سازش نه تسلیم، نبرد با آمریکا» و «دولت تدبیر ما، بصیرت بصیرت» از جمله شعارهایی بود که حاضران در این مراسم سر دادند.

هنگامی که تعدادی از جمعیت حاضر شعار «دولت تدبیر ما، بصیرت بصیرت» را سرمی‌دادند، حسن روحانی ا لبخند به شعارهای حاضرین واکنش نشان داد.

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران نیز که شامگاه چهارشنبه در مراسم بیست و ششمین سالگرد درگذشت آیت الله خمینی به مرقد او رفته بود، با شعار شماری از مخالفانش روبرو شد.

درحالی که روحانی در حال ایراد سخنرانی خود بود، برخی سعی کردند با سر دادن شعار سخنان او را قطع کنند.

این عده شعارهایی از قبیل «مرگ بر منافق» و «مرگ بر آمریکا» سر می دادند.

شعارهای این عده باعث شد روحانی چند ثانیه ای سخنان خود را قطع کند. وی سپس خطاب به شعار دهندگان گفت: «متشکرم، بفرمایید.»

قصه تکراری تشنج در سخنرانی های سالگرد آیت الله خمینی برای سومین بار است که اتفاق می افتد. پیش از این مراسم های سخنرانی سیدحسن خمینی نوه برنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین این کشور، دچار تنش شده بود.

این روزها عده ای از اصولگرایان که مخالف توافق هسته ای و مذاکرات ایران با غرب به ویژه آمریکا هستند، علیه دولت مواضع تندی می گیرند. آن ها چندین همایش و حتی تجمع در این باره برگزار کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید