تشنج در سخنرانی روحانی در مرقد خمینی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران که به منظور سخنرانی در مراسم بیست و ششمین سالگرد درگذشت آیت الله روح الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به مرقد او رفته بود، با شعار شماری از مخالفانش روبرو شد.

به گزارش سایت انتخاب، درحالی که روحانی در حال ایراد سخنرانی خود بود، برخی سعی کردند با سر دادن شعار سخنان او را قطع کنند.
این عده شعارهایی از قبیل «مرگ بر منافق» و «مرگ بر آمریکا» سر می دادند.

شعارهای این عده باعث شد روحانی چند ثانیه ای سخنان خود را قطع کند. وی سپس خطاب به شعار دهندگان گفت: «متشکرم، بفرمایید.»
رئیس جمهوری ایران سپس بر وحدت کلمه بین مردم تاکید کرد و خواستار اتحاد داخلی شد. وی همچنین گفت: «اگر ما امروز از اعتدال و امید می گوییم، آن را از امام آموخته ایم.»

روحانی در حالی سخنرانی خود را به پایان برد که این عده ای مجددا در صدد بر هم زدن سخنرانی او برآمدند، اما او سخنان خود را با صدای بلندتر ادامه داد.

قصه تکراری تشنج در سخنرانی های سالگرد آیت الله خمینی برای سومین بار است که اتفاق می افتد. پیش از این مراسم های سخنرانی سیدحسن خمینی نوه برنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری پیشین این کشور، دچار تنش شده بود.

این روزها عده ای از اصولگرایان که مخالف توافق هسته ای و مذاکرات ایران با غرب به ویژه آمریکا هستند، علیه دولت مواضع تندی می گیرند. آن ها چندین همایش و حتی تجمع در این باره برگزار کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید