تلویزیون ایران: تحریمها بر اقتصاد ایران اثری ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسعود سلطان پور، یکی از مدیران دولت محمود احمدی نژاد، در گفتگو با تلویزیون دولتی ایران از بی تاثیر بودن رفع تحریمها در اقتصاد ایران خبر داد.

تلویزیون دولتی ایران روز دوشنبه 1 ژوئن، از سلطان پور، مدیرعامل اسبق شرکت تاسیسات دریایی ایران دعوت کرد تا درباره آثار رفع تحریم‌ها و شرایط اقتصادی کشور سخن بگوید.

سلطان پور گفت: «رفع تحریم‌ها اثر زیادی در اقتصاد ایران ندارد و این اثر بیش‌تر روانی است.»

سلطان پور یکی از مدیران بحث انگیز دولت احمدی نژاد است، و به نوشته بعضی از رسانه های ایران او متهم است که در ماجرای دکل گمشده نفتی دین (DEAN) دخالت داشته و مبلغ ۷۸ میلیون دلار از اموال دولتی را در خرید این دکل نفتی حیف و میل و مورد سوء استفاده قرار داده است.

شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران از سال١٣٧٢ تشکیل شده و درحال‌حاضر نزدیک به ٧٠درصد از ساخت و نصب بخش دریایی پروژه‌های دردست‌اجرای پارس‌جنوبی را برعهده دارد.

به گزارش سحام نیوز، سایت نزدیک به مهدی کروبی، «مسعود سلطان‌پور» یکی از دو متهم فساد کلان مالی در شرکتهای اقماری وزارت نفت ایران است، و دخالت او در پرونده مفقود شدن دکل نفتی ۷۸ میلیون دلاری هم اکنون از سوی «سازمان بازرسی کل کشور» در دست بررسی است.

نظر سلطان پور در مورد بی اثر بودن رفع تحریمها بر اقتصاد ایران در حالی از تلویزیون دولتی ایران پخش می شود که دولت ایران مشغول مذاکره برای رسیدن به یک توافق اتمی با قدرتهای جهانی است.

در صورتی که ایران و گروه کشورهای 5+1 به این توافق اتمی دست یابد، برنامه اتمی این کشور محدود و تحریمهای اقتصادی به تدریج برطرف خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size