«دورانی در جهنم».. گفت و گو با مرجان، خواننده معروف ایران پیش از انقلاب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در قسمت چهارم از مستند "دورانی در جهنم"، که تلویزیون العربیه آن را تا شنبه هفته آینده پخش می کند، مرجان خواننده معروف پیش از انقلاب 1979 از سرکوب هنر و زنان در جمهوری اسلامی ایران سخن می گوید.

مرجان در این برنامه همچنین از ممنوع شدن هنر از سوی جمهوری اسلامی ایران و به دلیل «اسلامی بودن» حکومت سخن گفت.

به گفته وی رژیم جمهوری اسلامی، موسیقی را حرام می داند، و آلات موسیقی را از منازل هنرمندان جمع آوری و مصادره می کرد.

مرجان در این برنامه با اشاره به اینکه وی مانند دیگر هنرمندان از اجرای برنامه ممنوع شد، افزود:« جامعه هنری پس از انقلاب، از بین رفت و فیلم های ساخته شده توسط عوامل رژیم نابود شد.»

در این برنامه، در میان سخنان خانم مرجان درباره حوادث پیش و پس از انقلاب، بخش هایی از فعالیت های هنری وی از جمله ترانه های او به نمایش درآمد.

مرجان سپس گفت:« به همین جهت من تصمیم گرفتم که برای آزادی و حقوق بشر مبارزه کنم چرا که حق داشتم در کشور خودم آزاد زندگی کنم.... بهترین گروهایی که آن را برای فعالیت مناسب دیدم، مجاهدین خلق بود، آن گروه دارای تشکیلات و سازمان است».

خواننده سابق ایران، در این مصاحبه، از دوران بازداشت و سپس فرار خود به خارج کشور نیز سخن گفت و اظهار داشت:« از اولین لحظه ای که من را بازداشت کردند، به زندان انفرادی منتقل شدم.»

سپس افزود: "همسر من هم زمانی را در بازداشت به سر برد، پس از آزادی بار دیگر به شکلی با مجاهدین ارتباط برقرار کردیم. در روزنامه کیهان گزارشی درباره من نوشته شد و پس از آن بود که حس کردم جانم در خطر است و به این دلیل شبانه به دبی (امارات) فرار کردم و به سفارت آمریکا پناه بردم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size