اعتصاب غذای زن عراقی زندانی در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش ها حاکی از آن است که «بسمه الجبوری» زندانی عراقی در زندتن قرچک ورامین، از شش روز پیش با درخواست رسیدگی به پرونده خود و انتقال به زندان عراق برای باقی مانده حبس، دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش سایت سحام نیوز نزدیک به مهدی کروبی از رهبران معترضان ایران، «بسمه الجبوری» که زبان فارسی را خوب نمی داند، هنگامی که در زندان اوین بود، بارها دست به اعتضاب غذا زده بود. او خواستار آن است که با زندانیان ایرانی در زندان های عراق، مبادله شود.

او که به اتهام جاسوسی به 5 سال زندان محکوم شده است، به دلیل اعتصاب غذاهای مکرر از زندان اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شده است. گزارش ها از شرایط نامساعد او حکایت می کند.

بنا بر گزارش هایی که ژوئیه 2013 به العربیه.نت رسیده بود، «بسمه الجبوری» زن حدودا ۴۰ ساله عراقی است که همسر اولش کشته شده است. به گفته او، پس از چندی با یکی از کارمندان سفارت ایران در بغداد با نام «محمد رضا قربانی» که متاهل هم هست، آشنا شده و زن «صیغه ای»‌ او می شود.

فرزندان خانم الجبوری از ارتباط او با این دیپلمات اطلاعی ندارند و او به شکلی مخفیانه به این رابطه ادامه داده بود.

به گفته «بسمه» چندی پس از این رابطه، «محمدرضا قربانی» از او می خواهد که برای زیارت و سیاحت، به ایران برود. اما بسمه در بدو ورود به ایران در فرودگاه بین المللی امام خمینی بازداشت و در مراحل بازجویی، متهم به «جاسوسی» می شود. سرانجام پس از محاکمه «بسمه الجبوری» به 5 سال زندان محکوم می شود.

در این ماجرا، یکی از کارمندان فرودگاه که به خواست «محمدرضا قربانی» قرار بود از «بسمه» استقبال کند، از مقام های فرودگاه سراغ او را می گیرد اما خود گرفتار می شود. این کارمند فرودگاه دستگیر و برای مدتی را در زندان می گذراند اما پس از چندی آزاد می شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید