بیکاری در کردستان ایران به مرز بحران رسیده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسین فیروزی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کردستان، شامگاه شنبه 30 ماه مه از بحران بیکاری در استان کردستان خبر داده است.

فیروزی که در مراسم معارفه مدیر استانی پردیس های فرهنگیان کردستان سخن می گفت، اظهار داشت، به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب در حال حاضر آمار فارغ التحصیلان بیکار در این استان بسیار بالا است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استان افزود:« به دلیل مشکلات اقتصادی متاسفانه تا کنون اهداف و سیاست‌ گذاری‌ ها در حوزه اشتغال در این استان عملیاتی نشده است».

به گزارش خبرگزاری مهر، فیروزی گفت: «باید در قالب برنامه پنج ساله ششم هر ساله برای یک میلیون از جمعیت پنج میلیون بیکار کشور اشتغال ایجاد کنیم تازه در پایان این برنامه توانسته ‌ایم از افزایش آمار بیکاران جلوگیری کنیم».

فیروزی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:« توجه به کار آفرینی و اشتغال زایی باید در دانشگاه مد نظر قرار بگیرد و آمار بالای بیکاری در کشور به دلیل عدم توجه به نیاز بازار و کار آفرینی است.»

وی افزود: «متاسفانه در حال حاضر آمار بالای بیکاران فارغ ‌التحصیل در کشور نشان می‌ دهد که آموزش ‌ها به تولید شغل ختم نمی ‌شود».

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی در بخش پایانی سخنانش گفت:« در حال حاضر ۱۰ هزار دانشجو، ۳۵۰ هیئت علمی در بیش از ۱۲۰ رشته‌ در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند و این آمار نشان از ظرفیت بالایی نیروی انسانی در این استان است».

گفتنی است که فعالان سیاسی- مدنی استان کردستان بارها از عدم توجه مسئولان جمهوری اسلامی به کمبودهای این استان شکایت کردند. آنها با انتقاد از نحوه روند فعالیت های اقتصادی و توسعه در مناطق خود، مقامات مسئول را به عدم توجه جدی به نارسایی های این مناطق متهم می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید