.
.
.

مجاهدین خلق: رژیم ایران با همکاری کره شمالی همچنان در پی تولید سلاح اتمی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سازمان مجاهدین خلق ایران روز پنجشنبه 28 مه 2015، دولت جمهوری اسلامی ایران را متهم به همکاری گسترده در زمینه تسلیحات هسته ای با کره شمالی کرد و تاکید کرد که تهران از تلاش برای دست یابی به سلاح اتمی دست برنخواهد داشت.

بر اساس گزارش رسیده به العربیه.نت، در مدارک برملا شده توسط این سازمان و با استناد به چندین منبع درون رژیم ایران، همکاری میان کره شمالی و جمهوری اسلامی ایران برای تولید کلاهک های هسته ای و موشک های بالستیک ادامه دارد.

بر اساس این گزارش که خبرگزاری های بین المللی از جمله خبرگزرای فرانسه آن را دریافت کرده اند، کارشناسان کره ای در هفته پایانی ما آوریل به مدت هفت روز در یکی از سایت های وزارت دفاع ایران در نزدیکی تهران حضور داشته اند و تاکید شده که هیات کره ای متشکل از کارشناسان هسته ای و بالستیک برای سومین بار در سال 2015 از ایران بازدید می کنند، و تهران هم همواره کارشناسان هسته ای خود را کره می فرستد.

تحلیل سیاسی مجاهدین از همکاری پیونگ یانگ و تهران

مجاهدین خلق به تازگی در تحلیل سیاسی خود در این باره می گویند که "این اطلاعات که حلقه ديگري از برنامه مخفي هسته اي رژيم را افشاء مي كند، بوضوح مبين اين واقعيت است كه تا جاييكه به رژيم ملايان بر مي گردد، هيچ قصد ندارد كه برنامه بمب سازي خود را كنار گذاشته و تلاش براي دستيابي به تكنولوژي تسليحات هسته اي، همچنان در كانون برنامه هسته اي ايران قرار دارد. همكاري گسترده با كره شمالي و حضور مستقيم در هنگام تست بمب اتمي كره شمالي و اقدامات مشابه هيچ پيامي جز اين ندارد."

این سازمان مخالف جمهوری اسلامی ایران معتقد است که "این عملكرد با مواضع هفته هاي اخير سيد علي خامنه اي رهبر رژيم از جمله در 20 مه و ساير مقامات ارشد مبني بر رد هر گونه بازرسي از مراكز نظامي و مصاحبه با متخصصان اتمي توسط آژانس بين المللي انرژي اتمي همخوان است. هدف رژيم چيزي جز ادامه فريبكاري و مخفي كاري به منظور تكميل و توسعه پروژه هاي اتمي و دستيابي به سلاح هسته اي نيست."

مجاهدین در ادامه تحلیل سیاسی خود می گوید" عملكردهاي رژيم همزمان با مذاكرات اتمي، بار ديگر اين حقيقت را اثبات مي كند كه اين رژيم تنها زبان قاطعيت و قدرت را مي فهمد و بعد از سه دهه مخفيكاري و فريبكاري افزودن 6 يا 9 ماه به نقطه گريز، راه‌حل نيست. بلكه اجراي بي كم و كاست قطعنامه هاي شوراي امنيت ملل متحد يگانه تضمين براي ممانعت از دستيابي رژيم به بمب اتمي است."

در تحلیل مجاهدین خلق چنین پیشنهاد شده است که " امكان بازرسيهاي سر زده در هر زمان و در هر مكان از تمام سايتهاي نظامي و غير نظامي، پاسخگويي رژيم در باره وجوه نظامي پروژه هاي اتمي و دادن دسترسي بي قيد و شرط آژانس به متخصصين هسته اي رژيم شروط پايه و غير قابل اغماض هر توافق هسته اي با رژيم مي باشند. در غير اينصورت هر گونه ادعا مبني بر اينكه راههاي دسترسي رژيم به بمب اتمي بسته شده اند در بهترين حالت خودفريبي بيش نيست."

سازمان مجاهدین خلق در نتیجه گیری خود با اشاره به آنچه "فاشیسم دینی" نامیده افزوده است "مذاكره با فاشيسم ديني در چارچوب مماشات نه تنها به جهان امنيت اتمي نمي دهد، بلكه با زمان دادن به ملايان تروريست، خطرات آنها را براي مردم ايران و منطقه و جهان هر چه بيشتر مي كند."

متن افشاگري اتمي ارسالی از سوی مجاهدین خلق

ادامه همكاري گسترده رژيم ملايان با كره شمالي در زمينه تسليحات هسته اي، كلاهك هسته اي و موشك بالستيك

بنا بر اطلاعات موثق و با جزييات بدست آمده از داخل رژيم ملايان، تبادلات گسترده رژيم تهران با حكومت كره شمالي در زمينه سلاح هسته اي و كلاهك هسته اي از جمله اعزام هيئتهاي متخصص تا اواخر آوريل 2015 در جريان بوده است.

بنا بر همين گزارشات هنگام آخرين تست هسته اي كره شمالي، کارشناسان تسليحات هسته اي رژيم ايران بعنوان ناظر در آنجا حضور داشتند.

اين اطلاعات مشخصا در دو سال و نيم گذشته توسط شبكه سازمان مجاهدين خلق ايران از دهها گزارش منابع مختلف در داخل رژيم ملايان بطور خاص از درون سپاه پاسداران، وزارت دفاع، سازمان پژوهشهاي نوين دفاعي (سپند- ارگان كار روي پروژه تسليحاتي كردن اتمي - ستاد بمب سازي اتمي)، و سازمان هوا و فضا گردآوري شده اند.

آخرين گزارشها حول اين موضوع در هفته آخر ماه آوريل جمع آوري گرديد و در ماه مه، پروسه آخرين مرورها و چكها صورت گرفته اند.

حضور هيئت هسته اي كره شمالي در ايران در ماه آوريل 2015

بنا بر اين گزارشها آخرين هيئت اتمي كره شمالي شامل 7 متخصص در هفته آخر ماه آوريل بمدت يكهفته در ايران بوده است و سپس به كره شمالي بازگشته است.

بنا بر اطلاعات مشخص، اين سومين هيئت هسته اي و موشكي كره شمالي بود كه در سال 2015 به ايران تردد كردند.

اين متخصصان شامل كارشناسان هسته اي، متخصصين كلاهك هسته اي و سيستم هدايت موشك و بعضا متخصصين ساير بخشهاي موشكهاي بالستيك مي باشند. علاوه بر كارشناسان هسته اي، متخصصين كره اي بطورر خاص در زمينه ايروديناميك، بدنه كلاهك هسته اي و همچنين وجوه الكترونيك كلاهك به رژيم ملايان كمك كرده و مشورت مي دهند.

بنا بر همين اطلاعات، هيئت بعدي يك گروه 9 نفره از متخصصين خواهند بود كه قرار است در ماه ژوئن وارد ايران شوند.

ورود و خروج مخفيانه و افشاي محل استقرار کارشناسان كره اي در تهران

بواسطه حساسيتهاي فوق العاده امنيتي، هيئتهاي هسته اي و موشكي كره شمالي بطور كاملا مخفيانه وارد ايران شده و خارج ميشوند.

هيئتهاي هسته اي- موشكي كه امسال از كره شمالي به تهران آمده اند، در مهمانسراي مخصوص سازمان صنايع هوا-فضا در نزديك سايت همت در منطقه خجير، واقع در جنوب شرقي تهران مستقر بودند.

سازمان صنايع هوا-فضا يك محل مخصوص حفاظت شده براي استقرار متخصصين نظامي خارجي اختصاص داده است. اين محل در منطقه حكيميه واقع در شرق تهران در «مجمتع امام خميني» ملقب به 2000 واحدي واقع شده است. مجمتع امام خميني در كنترل وزارت دفاع قرار داشته و مربوط به پرسنل وزارت دفاع است.(عكس هوايي اين مجمتع و مجمتع صنايع همت ضميمه است).

اين مهمانسرا در بلوك 1 كوي ياس5 مجمتع ساختماني امام خميني قرار دارد، كه يك ساختمان 8 طبقه ميباشد. اين محل در منطقه انتهايي مجمتع خميني واقع شده و با فنس از بقيه ساختمانها جدا شده و استتار ميباشد.

آدرس دقيق اين محل عبارت است از: انتهاي اتوبان بابايي به سمت شرق، بعد از تالار مرواريد در مجتمع خميني.

اين مجموعه درمجاورت كارخانجات صنايع همت واقع شده و متخصصين كره شمالي از مسير مخصوص از مهمانسرا به سايت همت وارد شده و به مجموعه صنايع موشكي همت و باكري در جنوب جاده دماوند در منطقه خجير ميروند. آنها با ماشينهاي ون با شيشه هاي دودي و پرده جابجا ميشوند. اين مهمانسرا در كنترل مامورين حفاظت اطلاعات وزارت دفاع قرار دارد و شرايط امنيتي ويژه اي درآن برقرار است.

مقاومت ايران در فوريه سال 2008 از فعاليت در منطقه خجير براي ساخت كلاهك هسته اي پرده برداشته بود.

نكته قابل توجه اين است كه آژانس انرژي اتمي در گزارش مه 2008 خود در مباحث مربوط به پروژه كلاهك هسته اي ايران، (Missile Re-entry Vehicle) به يك مدرك مورخ 3 مارس 2003 از جانب محسن فخري زاده، به مديريت گروه صنايع شهيد همت كه به طرح «آماد» اشاره كرده و خواستار انتقال سريع اطلاعات در مورد پروژه «111» ميشود اشاره كرده است.

محسن فخري زاده، يك سرتيپ پاسدار و نفر كليدي وجوه نظامي برنامه هسته اي ايران است. آژانس سالها است كه خواستار مصاحبه با او مي باشد. «آماد»، ارگان طراحي و نظارت بر توليد سلاح هسته اي در دهه 1990 و سالهاي اول 2000، در طي ساليان به «سپند» تكامل يافت. محسن فخري زاده در آن زمان مسئول «آماد» بود و اكنون مسئول «سپند» است.

وزارت امور خارجه آمريكا در تاريخ 29 اوت 2014 «سپند» را بواسطه دخالت در امر توليد سلاحهاي كشتار جمعي و هسته اي در ليست تحريمهاي خود قرار داد. محسن فخري زاده از سال 2006 طبق قطعنامه در ليست تحريم سازمان ملل قرار دارد.

شركت فخري زاده و متخصصين سازمان سپند در آخرين آزمايش هسته اي كره شمالي

بنا بر اين اطلاعات، هيئتهايي از متخصصين و فرماندهان وزارت دفاع و سپاه پاسداران بويژه در زمينه هسته اي و موشكي مستمرا به كره شمالي سفر ميكنند.

بنا بر گزارشات مشخص، محسن فخري زاده در هنگام سومين آزمايش انفجار هسته اي كره شمالي در 12 فوريه 2013 در آنجا حضور داشت.

اين خبر اول بار حدود دو سال قبل توسط روزنامه تايمز لندن اعلام گرديد.

مقاومت ايران بعد از بيش از دو سال تحقيقات توانست تدقيق نمايد كه فخري زاده با اسم مستعار دكتر حسن از مسير چين به كره شمالي رفته بود.

او در مدت سفر به پيونگ يانگ، در هتل كوريو (Hotel Koryo) مستقر بوده است. اين هتل دومين هتل لوكس شهر پيونگ يانگ محسوب ميشود.

بنا بر اين گزارشات، دو متخصص هسته اي ديگر از سپند كه فخري زاده را هنگام آزمايش هسته اي كره شمالي همراهي ميكردند.
منصور چاوشي، سفير رژيم در كره شمالي شخصا به استقبال فخري زاده رفته و ارتباطات فخري زاده با مقامات كره شمالي را دنبال ميكرده است.

محسن فخري زاده مهابادي فقط حدود دو ساعت در سفارت رژيم در كره شمالي بوده و ديگر در حين اين سفر به سفارت تردد ديگري نكرده است. بمنظور مخفي ماندن هويت فخري زاده، در طول سفر او را به اسم دكتر محسني خطاب ميكردند.

كل اين پروژه توسط وزارت دفاع ايران با وزارت دفاع كره شمالي هماهنگ شده و هزينه هاي سفر توسط وزارت دفاع ايران پرداخت گرديد.
در آنزمان، عليرضا غنيمت پور نفر بعد از سفير، سرهنگ حسن رضا حسيني وابسته نظامي رژيم در كره شمالي ( و اصغر باقرپور مامور رمز در سفارت ايران در پيونگ يانگ بوده اند.

اخيرا وابسته نظامي سفارت رژيم در پيونگ يانگ تغيير كرده و سرهنگ قنبري وابسته نظامي سفارت شده است.

سفارت رژيم در كره شمالي داراي 4 كارمند محلي نيز هست.