فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • «دو کشتی جنگی ایرانی به کشتی عازم یمن پیوستند»

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که دو کشتی جنگی ایرانی، به کشتی باربری «ایران شاهد» پیوستند که تهران می‌گوید حامل کمک‌های بشر دوستانه برای مردم یمن است.

  پنتاگون تاکید کرده است که حرکت این کشتی‌ها را گام به گام رصد می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری رویترز، کلنل استیف وارن سخنگوی پنتاگون سه شنبه ۱۹ مه به خبرنگاران گفت: «در حال حاضر نگرانی بیش از اندازه نداریم. این تنها یک کشتی است و ما به طور کامل از آن آگاهیم.»

  او افزود: «دو کشتی جنگی هنگام عبور از منطقه‌ای به کشتی باربری پیوستند که تهران می‌گوید در حال عملیات مبارزه با دزدی دریایی هستند.»

  بنا بر اعلام مقام‌های ایرانی کشتی «ایران شاهد» روز دوشنبه بندر شهید رجایی بندرعباس را به مقصد یمن ترک کرده است. خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران ایران نوشته است که مقصد کشتی بندر «الحدیده» است.

  بندر الحدیده در کنترل شورشیان حوثی قرار دارد و جمهوری اسلامی ایران حامی حوثی‌ها است.

  روز چهارشنبه دولت یمن در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد یمن هشدار داد که مسئولیت هرگونه حادثه‌ای برای کشتی باربری ایرانی در صورت جلوگیری از تفتیش آن توسط ایست‌های نظامی دریایی و تلاش برای ورود به آب‌های یمنی، بر عهده تهران خواهد بود.

  مقامات آمریکایی هم از ایران خواسته‌اند مسیر کشتی کمک رسانی خود را تغییر دهد و ایران گفت که کمک‌های خود را به کشور جیبوتی می‌فرستد تا از طریق دفتر کمکهای انساندوستانه سازمان ملل متحد در یمن توزیع شود.

  مقامات آمریکایی از ایران خواسته بودند مسیر کشتی کمک رسانی خود را تغییر دهد و کمک‌های خود را به کشور جیبوتی بفرستد تا از طریق دفتر کمکهای انساندوستانه سازمان ملل متحد در یمن توزیع شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران