فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیو..تجمع اعتراضى بعد از سخنرانى حسن روحانى در تبريز

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  گزارشهاى رسيده از تبريز حاكى است كه صدها تن از شهروندان آذربایجانی پس از سخنرانى حسن روحانى رئيس جمهور ايران، دست به تجمع اعتراضى زدند كه با دخالت ماموران امنیتی و نیروهای گارد ویژه به خشونت کشیده شد و چندین نفر بازداشت شدند.

  بنا به گزارش سايت " اویان نیوز"، روز چهارشنبه 20 مه 20145 پس از سخنرانی حسن روحانی در ورزشگاه تختی تبریز، جمعی از شهروندان آذربایجانی با سر دادن شعارهای اعتراض خود را نسبت به سیاست های اعمال شده در قبال آذربایجان نشان دادند.

  تجمع کنندگان که از خیابان باغ شمال تبریز به سمت میدان ساعت این شهر در حرکت بودند با سردادن شعارهایی نسبت به آنچه سیاست های اعمال شده علیه آذربایجان ناميدند اعتراض کردند.

  معترضان با در دست داشتن پارچه نوشته های خواستار اجرای «حق آموزش به زبان مادری» و «احیای دریاچه اورمیه» بودند.

  گفتنى است كه حسن روحانی صبح چهارشنبه وارد تبریز شد و در جمع مردم آذربایجان شرقی در ورزشگاه تختی تبریز به سخنرانی پرداخت.

  به گزارش خبرگزارى " تسنیم"، رئیس‌جمهور در بخش ابتدایی سخنان خود با اشاره به حوادث اخير مسابقه فوتبال در تبريز، اظهار داشت: دیگر تراکتور تعلق به شما مردم آذربایجان ندارد بلکه متعلق به ایران است. تیمی که آرزوی قهرمانی آن را در مسابقات آسیایی خواهیم داشت.

  وی تاکید کرد: هیچ کس نمی‌تواند با احساسات مردم آذربایجان و تبریز بزرگ بازی کند. اگر کسی در این حادثه مقصر باشد تردید نکنید که دولت با همه توان برای تنبیه او ایستادگی خواهد کرد".

  روحانی با اشاره به طرح‌های دولت برای آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در این سفر ۳۲ طرح و پروژه اعلام خواهد شد که همه این ها در سال ۹۴ و ۹۵ تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد که ۹۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.

  روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات مدنظر دولت برای آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: نگرانی مردم و آذربایجان در زمینه دریاچه اورمیه از‌‌ همان روزهای آغاز دولت مورد توجه بود، در این راستا تلاش می‌کنیم تا شرایط دریاچه اورمیه به شرایط قبل برگردد. در ۲۰ ماه گذشته الگوی کشت تغییر یافته و چاه‌های غیر مجاز بسته شده است، نسبت به گذشته امیدوار هستیم چراکه شرایط دریاچه اورمیه نسبت به ۲ سال قبل بهتر شده است.

  به گزارش "ایسنا"، در داخل ورزشگاه تختی یکصدا شعار« یاشاسین تراختور» و «آذربایجان اویاقدی تراختورا دایاقدی» به معنى "آذربايجان بيدار است.. تكيه گاهش تيم تراكتور است" سر دادند.

  طبق عكسها و فيديوهاى منتشر شده در بخشی از ورزشگاه، پرچم تراکتور در دست حضار دیده شده است وبرخى از آنان كارت قرمز به نشانه اعتراض به روحانى در دست داشتند. چندین پلاکارد نیز در خصوص موضوع خشک شدن دریاچه اورمیه وپلاکاردهایی با موضوع درخواست آموزش زبان مادری نیز به نمایش در آمده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران