.
.
.

استاد حوزه : حجاب اجباری در ایران اشتباه بوده و شکست خورده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمدرضا زائری٬ یکی از روحانیون فعال در امور فرهنگی ، استاد حوزه و دانشگاه، گفته مقام‌های جمهوری اسلامی باید با شجاعت اعتراف کنند که "حجاب اجباری" در ایران سیاستی "اشتباه" و ناکار‌آمد است.

به گزارش سایت های فارسی زبان دیگربان و آذوح، زائری در تشریح وضعیت پوشش فعلی زنان در جامعه ایران به صراحت اعلام کرده که مخالف "حجاب اجباری" است و این سیاست را "اشتباهی" می‌داند که از ابتدای انقلاب تاکنون ادامه دارد.

وی افزوده کسانی که در ابتدای انقلاب حجاب را در ایران اجباری کردند نگاهی "کاربردی" و "عمل گرایانه" نداشتند و دست به چنین تصمیم "خطایی" زدند.

این روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست‌های جمهوری اسلامی در ترویج و حفظ حجاب در ایران گفته همه این سیاست‌های "غلط" شکست خورده و ناموفق بوده است.

زائری افزوده "سال‌ها در تصویرسازی کتاب کودک سر خرس و گربه روسری کرده‌ایم چون خانوم بوده‌اند و کسی توجه نداشته که این توهین به مفهوم حجاب است".

به گفته وی طرح موضوع "حجاب اجباری" در ایران بحثی "انحرافی" بوده که سر مردم ایران را به مساله "حجاب گرم" شود تا از پیگیری مسائل دیگر هم‌چون فساد منصرف شوند.

این فعال فرهنگی همچنین با انتقاد از رعایت حجاب از سوی زنان غیرمسلمان گفته "به چه دلیل به مسافر خارجی می‌گوییم حجاب داشته باش؟ آن‌ها طبق ضابطه شرعی حق ندارند حجاب داشته باشند".