.
.
.

کشته شدن دو شهروند بلوچ بدست پلیس ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو شهروند بلوچ در اثر شلیک ماوران نیروی انتظامی در منطقه محمدان ایرانشهر به اتومبیلشان كه حامل گازوئیل بود ، كشته شدند.

به گزارش سايت " کمپین فعالین بلوچ"، اين دو شهروند بلوچ در شعله های ناشی از آتش گرفتن بار گازوئیل و واژگون شدن خودروی آنها سوختند وجان خود را از دست دادند.

در پى اين حادثه منطقه محمديان ايرانشهر شاهد موجى از تشنج و نا آرامی ها شد. بنا بر اين گزارش ، ساعت هشت شامگاه یکشنبه 10 ماه مه، نیروی انتظامی محمدان ایرانشهر به سمت وانت سایپای مظنون به حمل گازوئیل آتش گشود. این واقعه در روستای دوراهی سد که در 7 کیلومتری شهر ایرانشهر قرار دارد اتفاق افتاد که در اثر آن اتومبیل سایپا واژگون شده و دو سرنشین آن که از طایفه عبدالزهی بودند در آتش سوختند.

سايت کمپین فعالین بلوچ از شاهدان عینی نقل كرده است كه " اهالی روستاهای محمد آباد و کریم آباد نزدیک به محل حادثه در پی این واقعه با سنگ و چوب به پاسگاه محمدآباد هجوم آوردند و خواستار محاکمه عاملان این اقدام شدند ".

طبق اين گزارش از اهالى منطقه مسیر ایرانشهر _ بمپور را مسدود كرده و در پى تیر اندازی پاسگاه محمد آباد و آتش گرفتن دستکم یک خودرو نیروی انتظامی پاسگاه نا آرامى ها همچنان ادامه دارد.

منطقه بلوچستان در جنوب شرق ايران طى ماههاى اخیر شاهد ناآرامی ها ودر گيرهايى متعددى ميان گروه های مسلح بلوچى مخالف جمهوری اسلامی با نيروهاى انتظامى وسپاه پاسداران بوده كه طى اين درگيريها دهها تن از دو طرف كشته شدند.

خبرگزارى "ایلنا " از سفر اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ايران به استان سیستان و بلوچستان برای بررسى انسداد بیشتر مرزها خبر داد.

اين خبرگزارى از سید باقر حسینی نماینده زابل نقل كرده كه در این سفر قرار است "بحث انسداد مرز‌ها"، "جلوگیری از ورود قاچاق" و "نحوه مقابله با گروه‌های تروریستی" بررسی شود.

فعالان بلوچ انسداد مرز و عدم اجرای شدن طرح های جایگزین چون فعال کردن بازارچه های مرزی و برنامه های معیشتی را باعث افزایش امار بیکاری و فقر هر چه بیشتر مردم منطقه خصوصا ساکنان نزدیک به نوار مرزی عنوان می کنند.