.
.
.

اعتراضات مهآباد منجر به دستگیری متهم در حادثه خودکشی دختر کُرد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جعفر کتانی فرماندار مهاباد می‌گوید که متهم در حادثه خودکشی فریناز خسروانی دختر کرد که از یکی از طبقه‌های هتل تارای مهاباد خود را به پایین پرتاب کرد، دستگیر شده است.

این اعلام پس از آن صورت می‌گیرد که روز پنجشنبه مردم مهاباد در اعتراض به عدم رسیدگی به این پرونده با تجمع مقابل هتل تارا، با نیروهای امنیتی درگیر شده و آن را به آتش کشیدند.

فرماندار مهاباد جمعه ۸ مه به خبرگزاری ایرنا گفت: «با فرد یا افراد خاطی در حادثه اخیر هتل تارای این شهرستان به شدت برخورد می شود.»

جعفر کتانی افزود: «این جریان باید کاملا منطقی و به صورت معقولانه حل و فصل شود و در همین رابطه از معتمدان شهر و روحانیان کمک گرفته می شود.»

به گفته وی ما به مردم قول می دهیم که در کمال آرامش و مبتنی بر حق و حقیقت به این مساله رسیدگی شود.

وی همچنین یادآوری کرد: «متهم دستگیر شده تا روشن شدن موضوع به هیچ وجه آزاد نمی شود.»

فرماندار مهاباد افزود: «شهرستان مهاباد یک شهر و منطقه توریستی و گردشگری است و این امر باید در فضای آرام و توام با امنیت حل شود و با چنین جریاناتی برخورد شود.»

بر اساس خبرهای تایید نشده فریناز خسروانی برای جلوگیری از تجاوز توسط نیروهای امنیتی ایران دست به خودکشی زده است. او که کارمند هتل تارا بوده است، خود را از پنجره هتل به بیرون انداخته و کشته شده است. در پی کشته شدن فریناز، مردم شهر مهاباد دست به تظاهرات زدند و با نیروهای پلیس درگیر شدند.