.
.
.

سناتور آمریکایی: ظریف در طول جنگ عراق و ایران در آمریکا پنهان شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تام کاتن، سناتور جمهوری خواه در مجلس سنای آمریکا، در توئیتر خود نوشته است که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هنگام جنگ عراق و ایران، در آمریکا پنهان شده بود.

ماجرا از قرار آن است که ظریف طی سخنانی در دانشگاه نیویورک با بیان اینکه «در صورت توافق، گام‌های رفع تحریم‌ها احتمالاً چند هفته طول می‌کشد»، گفت: «تمامی تحریم‌ها علیه ایران برداشته خواهد شد، خواه این موضوع باب میل سناتور «تام کاتن» باشد یا نباشد».

این سخنان، موجب شد این سناتور جمهوریخواه در حساب کاربری توئیتر خود به سخنان وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان دهد.

تام کاتن سناتور جمهوریخواهی است که به نمایندگی از سوی ۴۷ نفر از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به مقامات ایران هشدار داده بود هرگونه توافق هسته‌ای میان آمریکا و ایران تنها تا پایان دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما دوام خواهد داشت.

به دنبال سخنان ظریف بود که کاتن اظهار داشت: « هی ظریف!‌ شنیده‌ام که از من نام برده‌ای. اگر تا این اندازه مطمئن هستی، بیا درباره قانون اساسی (آمریکا) با یکدیگر بحث کنیم».

وی افزود: «پیشنهاد من این است؛ در واشنگتن دی سی، هر زمانی که شما انتخاب کنی دیدار کنیم تا گزارشی از ظلم و ستم، خیانت و ترور ایران را مورد بحث قرار دهیم».تام کاتن همچنین نوشت: «من متوجه شده‌ام در ۲۰ سالگی، طی جنگ عراق-ایران در حالی که کشاورزان و نوجوانان می رفتند تا در جنگ کشته شوند، تو در آمریکا پنهان شده‌ بودی. این نشانه شجاعت نیست که وقتی کشور شما برای بقا می‌جنگید، در آمریکا پنهان شده بودید. این نشان می‌دهد این شخصیت ضعیف‌النفس هنوز وجود دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم