فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ایران: کشتی‌های ما همچنان در خلیج عدن حضور دارند

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت اکنون ناوگروه سی و چهارم نیروی دریایی در خلیج عدن واقع در ورودی تنگه باب المندب حضور دارد و به گشت زنی و انجام ماموریت می پردازد.

  سیاری که شنبه ۲۵ آوریل در نوزدهمین دوره معارف جنگ در خوزستان سخن می‌گفت، اخبار منتشر شده مبنی بر تذکر به ناوگروه ایرانی در خلیج عدن را تکذیب کرد.

  این در حالی است که مسئولان آمریکایی اعلام کرده بودند واشیگتن ناو هواپیما بر «تئودور روزولت» و کشتی جنگی «نورماندی» را پس از آن‌که کشتی‌های ایرانی که به سمت یمن می‌رفتند مسیر خود را تغییر دادند، به پایگاه‌های خود بازگرداندند.

  کاروان دریایی ایران که شامل ۹ کشتی از جمله ۲ کشتی جنگی بود، به نظر می‌رسید در حال حرکت به سمت یمن است. اما یک مسئول آمریکایی گفت که کشتی‌های ایرانی با دور شدن از یمن به سمت شمال شرقی حرکت کردند.

  دو کشتی گشت زنی THONDOR در میان کشتی‌های ایرانی هستند.

  مسئولان نظامی آمریکایی می‌گویند اسلحه‌ای که این کشتی‌ها حمل می‌کنند، بزرگتر از اسلحه سبک هستند.

  ناو هواپیما بر «تئودور روزولت» و کشتی جنگی «نورماندی» پس از رصد کردن حرکت کشتی‌های ایرانی، به سواحل یمن نزدیک شده بودند. گمان بر این است که این کشتی‌ها حامل اسلحه باشند.

  برپایه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، کمک تسلیحاتی به شبه‌نظامیان حوثی و نیروهای علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن، ممنوع است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران