فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سفیر سعودی در آمریکا: ایرانی‌ها برای جهانگردی به یمن نیامده‌اند

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  عادل الجبیر سفیر کشور پادشاهی سعودی در آمریکا اظهار داشت که هدف عملیات «بازگشت امید» حمایت غیرنظامیان یمنی از حملات گروه حوثی ها است.

  به گزارش العربیه، الجبیر در کنفرانس خبری در واشنگتن گفت:« می دانیم که راه حل یمن، سیاسی است و نه نظامی.» وی تاکید کرد که «عملیات بازگشت امید به منظور زنده کردن روند سیاسی در یمن صورت می گیرد.»

  سفیر سعودی در آمریکا در عین حال گفت که عملیات بازگشت امید شامل جلوگیری از هر گونه اقدامات خصمانه از سوی حوثی ها است. او خاطر نشان کرد که حوثی ها روز گذشته (چهارشنبه) تعز را بمباران کردند.

  الجبیر تاکید کرد که ریاض به دفاع از مشروعیت در یمن در چارچوب عملیات «بازگشت امید» ادامه خواهد داد.»

  سفیر سعودی گفت که نیروهای ائتلاف توانستند مشروعیت را به دولت یمن بازگردانده و گروههایی را که به ایران و حزب الله وابسته اند، شکست دهند.

  الجبیر افزود که نقش ایران در یمن آشکار است. به گفته وی، حضور ایرانی ها در یمن مطمئنا به منظور جهانگردی نیست.

  وی با تاکید بر ادامه نظارت بر یمن و ممنوعیت دریایی و پروازی در این کشور به منظور جلوگیری از تسلیح حوثی ها اظهار داشت که هدف عملیات توفان قاطعیت حذف هر گونه تهدید بویژه تهدید موشکی علیه کشور سعودی بود.

  الجبیر در این زمینه ادامه داد که موشک های بالستیکی که حوثی ها به آن دست یافته بودند، در جریان عملیات توفان قاطعیت نابود شده است. او تاکید کرد که اهداف توفان قاطعیت تحقق یافت، و به همین دلیل عملیات «بازگشت امید» آغاز شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران