.
.
.

خبرنگار اسرائیلی در "سرزمین هزار آیت الله"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک خبرنگار زن روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت» که توانسته است به تازگی به ایران سفر کند، مشاهدات و خاطرات این سفر را جمعه 3 آوریل در این روزنامه منتشر کرد.

این خبرنگار خانم «اورلی آزولایی» نام دارد که از سال‌ها پیش در واشینگتن زندگی می‌کند و از آمریکا به ایران رفته است. گزارش خانم «آزولایی» با عنوان «یک زن اسرائیلی در سرزمین هزار آیت‌الله» منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، خانم آزولایی 14 روز تمام در ایران بوده و به تهیه گزارش و کسب خبر و مصاحبه با مردم مشغول بوده است. او در "ایرانگردی‌اش اصفهان، شیراز و تخت جمشید و تهران را دیده و با مردم آنها صحبت کرده است".

اکنون این سوال در رسانه های ایران مطرح است که این خبرنگار مشهور اسراییلی چگونه توانسته به ایران سفر کند و شناخته نشود.

رسانه های ایرانی مخالف دولت روحانی، وزیر ارشاد را متهم به سهل انگاری در موضوع سفر خبرنگار اسراییلی به ایران کرده اند، و می گویند: "شناسایی یکی از مشهورترین خبرنگاران اسرائیلی کار سختی نیست و معلوم نیست غفلت در این مسئله مهم، چه توجیهی دارد!؟"

از سوی دیگر، علیرضا شیروی، معاون وزارت ارشاد در امور رسانه های خارجی، به خبرگزاریهای داخلی ایران گفت: "ظاهراً یک گروه جهانگردی در ماه مارس از آمریکا با گذرنامه آمریکایی به کشورمان وارد می‌شوند که خبرنگار روزنامه «یدیعوت آحارونوت» به نام «اورلی آزرلایی» در میان آن‌ها بوده است."

شیروی گفت که این گروه با روادید توریستی وارد کشور شده اند، و این وزارتخانه هیچگونه "درخواست روادید خبرنگاری" از سوی این گروه نداشته است.