فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش ایران: خود را برای جنگ نیابتی آماده می‌کنیم

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  امیرسرتیپ احمد رضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری سلامی ایران، یکشنبه ۱۲ آوریل در یک نشست خبری که به مناسبت روز ارتش برگزار شد گفت که ارتش ایران خود را برای جنگ نیابتی آماده می‌کند.

  به گزارش خبرگزاری ایسنا، پوردستان با اشاره به حضور نیروهای نظامی کشورهای غربی در منطقه گفت که نیروهای فرامنطقه‌ای با توجه به «شکست‌هایی» که در سال‌های گذشته خورده‌اند، «تاکتیک‌های خود را تغییر داده و به جنگ نیابتی روی آورده‌اند.»

  فرمانده ایرانی مدعی شد که آمریکا از «گروه‌های تروریستی بوکو حرام و داعش برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند». پوردستان تاکید کرد که این گروه‌ها «به نیابت از آمریکا» دست به «جنایت» می‌زنند.

  پوردستان با توجه به تغییر آرایش قوای نظامی در منطقه افزود: «ما هم خود را برای فضای جنگ‌های نیابتی آماده می‌کنیم. البته که تهدیدها را رصد کرده و تاکتیک‌های جنگ ناهمطراز را نیز تمرین می‌کنیم.»

  این سخنان در حالی ابراز می‌شود که به‌رغم تکذیت‌های اولیه، بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی به حضور نظامیان ایرانی در کشورهای سوریه و عراق و شرکت آنان در جنگ‌های داخلی این دو کشور به صورت مستقیم و غیرمستقیم اذعان کرده‌اند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران