.
.
.

هواپیمای ایرانی در فرودگاه استانبول دچار سانحه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت مسافربری قشم ایر، که قصد پرواز از باند پرواز فرودگاه آتاتورک استانبول به مقصد فرودگاه امام خمینی در تهران را داشت ،دچار سانحه شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی آوییشن هرالد، شب گذشته یک فروند هواپیمای ایرباس متعلق به شرکت مسافربری قشم ایر، که قصد پرواز از باند فرودگاه آتاتورک استانبول ترکیه به مقصد فرودگاه "امام خمینی" تهران را داشت دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش هنگام سرعت گرفتن هواپیما برای انجام "تیک آف"، صدای مهیبی از موتور سمت راست این هواپیما برخاست و قطعاتی از هواپیما روی باند پرتاب شد.

پس از وقوع این حادثه، خلبان اقدام به توقف هواپیما کرد، و مشاهده شد که دو چرخ سمت راست هواپیما ترکیده است. با متوقف شدن هواپیما، مسافران از هواپیما پیاده شده و به ترمینال فرودگاه منتقل شدند.

روزنامه دیلی صباح ترکیه در این باره نوشت: موتور سمت راست هواپیمای قشم ایر ایران از نوع ایرباس ۳۰۰B۴‌ هنگام افزایش سرعت برای برخاستن از فرودگاه آتاتورک منفجر شد و همچنانکه قطعات آن روی باند پراکنده شد، چرخ های هواپیما نیز ترکیدند.

بر اساس این گزارش خلبان هواپیما توانست به موقع این هواپیما را متوقف کند و این در حالی بود که شعله های آتش به سرعت موتور را فرا گرفت.

این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و همه مسافران توسط یک هواپیمای دیگر به سمت تهران پرواز کردند.

گفتنی است که صنعت هواپیمایی ایران به علت تحریم های کمرشکن آمریکا و غرب به شدت کهنه و آسیب پذیر شده است.