.
.
.

جیش العدل مسئولیت کشتن دو مامور دیگر سپاه را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دو مامور مخابرات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز، پنج‌شنبه ۹ آوریل، در منطقه کوه بیرک شهرستان مهرستان (زابلی) استان سیستان و بلوچستان کشته شدند.

رشید پارسایی، فرماندار شهرستان مهرستان، در جنوب استان سیستان و بلوچستان، به خبرگزاری ایرنا گفت که این دو مامور سپاه هنگام پایین آمدن از کوه بیرک «توسط اشرار مسلح» کشته شدند.

به گفته پارسایی «ﺍﯾﻦ نیرو‌ها ﺑﺮﺍﯼ انجام ﮐﺎﺭﻫﺎﯼ ﻣﺨﺎﺑﺮﺍﺗﯽ ﺑﻪ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺑﯿﺮک ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﻫﺪﻑ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯﯼ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻧﺎﺷﻨﺎﺱ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘه ﻭ ﺑﻪ ﺷﻬﺎﺩﺕ ﺭﺳﯿﺪند.»

سه روز پیش هم ۸ مامور مرزبانی ایران در حمله‌ای در منطقه مرزی نگور این استان کشته شدند.

گروه جیش‌‎العدل مسئولیت قتل آن ۸ مرزبان را پذیرفته است.

این گروه روز پنجشنبه 9 آوریل با انتشار اطلاعیه‌ای در وبسایت رسمی خود با پذیرفتن مسئولیت این حمله به نیروهای سپاه نوشت: «سازمان جیش العدل به اطلاع عموم می‌رساند که فرزندان ایمان و حماسه سازمان در طی یک عملیات موفق شدند در منطقه کوه بیرک سراوان دو تن از نیروهای مخابرات سپاه را به هلاکت برسانند. سربازان جان برکف عدل روز پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در گردان شهید ضیائی در طی یک عملیات در منطقه کوه بیرک موفق شدند ۲ تن از نیروهای مخابرات سپاه پاسداران را به هلاکت برسانند».

این گروه اسامی کشته شدگان حمله خود را مرتضی محمد باقری و محمد محمدی اعلام کرد.

استان سیستان و بلوچستان هم محل فعالیت گروه‌های قاچاق کالا و مواد مخدر است و هم شماری از گروه‌های مسلح مخالف حکومت ایران در آن فعالند. ایران این گروه‌ها را «تروریستی» قلمداد می‌کند.

دیروز قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی پلیس ایران گفت که «بیش از ۸۰ گروه متخلف» از خاک پاکستان علیه ایران اقدامای انجام می‌دهند.

نیروی انتظامی ایران روز چهارشنبه ۸ آوریل اعلام کرد که بیش ۷۰ درگیری مسلحانه در نقاط مرزی این کشور با پاکستان میان نیروهای انتظامی و گروه‌های «تروریستی» رخ داده است.