.
.
.

بازداشت شاعر اهوازی تمجید کننده توفان قاطعیت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه ٨/۴/٢٠١۵ با حمله به محل کار شاعر اهوازی «احمد سبهان حزباوی» در منطقه قلعه کنعان، وی را بازداشت کرده و به مکان نامعلوم انتقال دادند. بازداشت احمد حزباوی در حالی صورت می‌گیرد که وی در مراسم شعرخوانی در اهواز با سرودن شعری از حمله نظامی پادشاهی عربی سعودی به کودتاچیان حوثی قدردانی کرده بود.

هرساله نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شمار زیادی از فعالان سیاسی و فرهنگی عرب را در روزهای منتهی به سالیاد انتفاضه آوریل ۲۰۰۵ بازداشت می‌کنند. طی روزهای گذشته نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی با ارسال پیامهایی بر شبکه واتسآپ از بازداشت آنچه تروریست‌ها خوانده، خبر داده‌اند. خشونتهای بکار رفته بهنگام بازداشت‌ها و همچنین استخدام سلاحهای گرم و نیمه سنگین و بستن مناطق وسیعی از شهر بواسطه ایستهای بازرسی و انتشار وسیع نیروهای بسیج و گردانهای عاشورا در سطح شهر حکایت از سعی جمهوری اسلامی برای حاکمیت فضای جنگی و امنیتی مطلق دارد.

همزمان با نزدیک شدن سالیاد انتفاضه آوریل ۲۰۰۵، نیروهای امنیتی و مسلح جمهوری اسلامی با حملات مسلحانه به منازل مردم عرب طی روزهای گذشته ده‌ها تن از جوانان عرب را بازداشت کرده‌اند.


براساس آخرین گزارشهای رسیده از شهر اهواز نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شبانه با در دست داشتن سلاحهای گرم به منازل عدیدی در کوی الثوره (علوی) شهر اهواز یورش برده و شماری از جوانان عرب را بازداشت کردند. تاکنون تنها نام شماری از بازداشت شدگان بدست فعالان حقوق بشر رسیده و نام دیگر بازداشت شدگان نامعلوم است.
بازداشتهای کوی الثوره (کوی علوی):
۱- محمود سواری فرزند عبدالعلی
۲- باسم بترانی فرزند جاسم
۳- مصطفى حیدری فرزند شلتاق
۴- ریاض فارس
۵- ع هاشم

درهمین راستا نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی شبهای جمعه و یکشنبه سوم و پنجم آوریل جاری با حمله شبانه به منازل عدیدی در شهر حمیدیه شماری از جوانان عرب را بازداشت کردند. خشونت بکارگرفته شده در حملات نیروهای امنیتی باعث بوجود آمدن رعب و وحشت فراوانی نزد خانواده‌ها و کودکان شده و شهر حمیدیه در وضعیت نظامی شدیدی بسر می برد. نام بازداشت شدگان شهر حمیدیه بشرح زیر است:
۱- حاتم عبیات فرزند اجلاو (برادر زندانی سیاسی حسن اجلاو عبیات)
۲- مسلم خسرجی
۳- احمد مرمضی فرزند ناصر
۴- سالم عطشانی فرزند کاظم
۵- هادی مروانی فرزند کریم
۶- مالک شاخی فرزند علی