.
.
.

جیش العدل مسئولیت حمله به مرزبانان ایرانی را به عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جیش العدل با صدور اطلاعیه ای که در سایت رسمی این گروه به نام "عدالت نیوز" و صفحه فیسبوکی اش منتشر شده، مسئولیت حمله شامگاه دوشنبه 6 آوریل به مرزبانان ایرانی را به عهده گرفت. در این حمله 8 تن از نیروهای ایرانی به قتل رسیدند.

براساس این اعلامیه نیروهای این گروه با حمله به دو خودروی گشت نیروهای مرصاد با آرپی جی آنها را منهدم کرده، همچنین یک دستگاه موتور سیکلت نیروهای مرصاد را نیز هدف حمله گرفته که 8نفر از نیروهای مرصاد دراین عملیات کمین کشته شدند. تعداد چهار قبضه سلاح کلاشینکف و یک قبضه اسلحه تیر بار گرینوف را از نیروهای دولتی به گفته خود، به غنیمت گرفتند.

العربیه.نت بامداد سه شنبه 7 آوریل با استناد به خبرگزاری ایسنا به نقل از فرماندار بندر چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان گزارش داد که 8 مامور مرزبانی در منطقه مرزی میل 239 در جنوب شرقی ایران در کمین یک گروه مسلح قرار گرفتند و کشته شدند".

این گروه در اعلامیه خود به جمهوری اسلامی ایران هشدار داده و نوشت:" سازمان جیش العدل به نیروهای سرکوبگر و جنایت پیشه رژیم در منطقه هشدار می دهد که دست از جنایت برداشته و منطقه را ترک نمایند".

اعلامیه جیش العدل می افزاید:" این مقاومت تا بدست گرفتن سرنوشت سیاسی و حاکمیت مردم ادامه خواهد داشت. و مقاومت تا زمانی که ظلم و ستم است با شدت بر علیه سیاست هاس فاشیستی حکومت مرکزی ادامه دارد".

این گروه تصاویری مربوط به این حمله در سایت خود منتشر کرده است.

منطقه بلوچستان سالها است که شاهد درگیری تشکیلات مسلح بلوچ از قبیل جندالله، جیش النصر و جیش العدل با نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران اعم از سپاهی و مرزبان بوده است.

گروه های بلوچ، جمهوری اسلامی ایران را متهم می کنند که حقوق قومی و مذهبی مردم منطقه را ضایع کرده با آنان با تبعیض برخورد می کند.