.
.
.

تظاهرات ضد توافق اتمی در مقابل مجلس ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روز سه شنبه ۷ آوریل، عده‌ای از مخالفان توافق اتمی ایران در مقابل مجلس این کشور دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات همزمان با حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مجلس روی داد.

خبرگزاری فارس، وابسته به محافل امنیتی ایران، گفت تظاهرات روز سه شنبه از سوی جمعی از دانشجویان برگزار شد و تعدادی از نمایندگان مجلس هم در آن حضور داشتند. در این تظاهرات، جمعیت در مخالفت با «نتیجه مذاکرات لوزان سوئیس» که هفته گذشته پایان یافت شعار می‌داند.

به گزارش فارس، «دانشجویان حاضر در این تجمع با دادن شعارهایی مانند «این یک خدعه آمریکایی است»، «رفع تحریم‌ها جزء موضوعات مذاکره است نه نتیجه مذاکرات»، و «پذیرش PMD یعنی تضمین امنیت اسرائیل» اعتراض خود را نسبت به نتیجه مذاکرات لوزان سوئیس اعلام کردند.»

بعد از اعلام توافق در باره چارچوب توافق نهایی اتمی بین ایران و قدرتهای جهانی، عده‌ای از نمایندگان مجلس و دیگر مقامات ایرانی نسبت به ابعاد این توافق ابراز نگرانی کردند.

با وجود آنکه جلسه روز سه شنبه مجلس غیرعلنی است، اما ۲ روز پیش‌تر یکی از نمایندگان مجلس ظریف را متهم به «عدم توجه به تذکرات رهبری» در مذاکرات اتمی سویس کرد، که با واکنش تند ظریف روبرو شد.