.
.
.

فیروزآبادی در نامه‌ای به خامنه‌ای از روحانی و ظریف سپاسگذاری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حسن فیروز آبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در پیامی به آیت الله علی خامنه‌ای، ضمن تبریک آن‌چه «موفقیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای» نامید، از تلاش ریاست جمهوری، کارگزاران و تلاشگران این عرصه بویژه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران سپاسگزاری کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) در پیام فیروزآبادی که روز یکشنبه ۵ آوریل منتشر شده، آمده است: «خدای بزرگ را شاکریم که در پناه اولیا الهی... و تدبیر مقام معظم رهبری، حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی با صلابت و موفقیت ادامه دارد و هر روز که می‌گذرد، امیدواری حق طلبان و عدالت خواهان جهان به آموزه اسلام عزیز و ارتقا موقعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در جهان و منطقه و در دلهای مسلمانان و مستضعفان بیشتر می‌شود.»

رییس ستادکل نیروهای مسلح ایران افزوده است: «اکنون که در سایه هدایت‌های آن رهبر فرزانه و همت دولت خدمتگزار جناب آقای دکتر روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای به ویژه جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه، گام دیگری در جهت احقاق حقوق مسلم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات مربوط به انرژی صلح آمیز هسته‌ای برداشته شده است، ضمن تبریک به ملت بزرگ ایران اسلامی و قدردانی از جناب آقای رییس جمهوری محترم و کارگزاران و تلاشگران این عرصه مهم و حساس، با کمال افتخار از عنایات و راهنمایی‌های حضرت مستطاب عالی که موجب سربلندی و پایداری هرچه بیشتر ملت بزرگوار ایران اسلامی گردید، سپاسگزاری کرده، رجاء واثق دارد با استمرار رهنمودهای آن رهبر عظیم الشان، مراحل آتی مذاکرات نیز در مسیر سلامت و صلاح دولت و ملت تداوم خواهد یافت.»

ایران و گروه ۱+۵ شامگاه پنجشنبه ۳ آوریل به تفاهمنامه‌ای دست یافتند که در آن چارچوب توافق جامع هسته‌ای مشخص شده است. دو طرف سه ماه زمان دارند بر سر جزئیات توافق جامع هسته‌ای مذاکره کنند تا سندی در این باره تهیه کنند.

در راستای این توافق، ایران فعالیت‌های اتمی خود را محدود می‌سازند تا تحریم‌هایی که به دلیل این فعالیت‌ها علیه‌اش اعمال شده، به تدریج لغو شود. غرب ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای اتمی می‌کند؛ اتهامی که تهران آن را رد کرده و بر صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای خود اصرار دارد.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، گروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.