.
.
.

عاملان حمله به علی مطهری در شیراز با وثیقه آزاد شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وکیل علی مطهری نماینده مجلس ایران روز یکشنبه ۵ آوریل خبر از آزادی با وثیقه متهان حمله به موکلش در شیراز داد.

وی گفت: «دیروز به دادسرای شیراز مراجعه کردم و متوجه شدم که افرادی که در ارتباط با این پرونده بازداشت بودند٬‌ پس از تفهیم اتهام از سوی دادگاه انقلاب با قرار‌های کفالت و وثیقه آزاد شده‌اند».

مصطفی ترک همدانی وکیل علی مطهری نماینده مجلس ایران از تهران، در مورد‌ آخرین وضعیت شکایت موکلش از حمله کنندگان به وی گفت: برای پیگیری دوباره این پرونده صبح دیروز به شیراز سفر کردم. پیش از این سفر با جمعی از وکلا و آقای مطهری در مورد راهکارهای حقوقی و قانونی پرونده بررسی‌های نهایی را انجام دادیم «.

به گزارش سایت» تیک «وی ضمن ابراز رضایت از تاکیدات و دستورات دادستان شیراز گفت:» با این وجود٬ برای بنده و موکلم اینکه مسئولان دانشگاه شیراز نیز متهم شناخته شده‌اند جای سوال است. ما راضی به این کار نبودیم و بنده تاکنون به عنوان وکیل علی مطهری شکایتی از مسئولان دانشگاه شیراز نداشته‌ام. «

چندی پیش، گروهی به علی مطهری که به شیراز برای سخنرانی در دانشگاه این شهر سفر کرده بود، حمله کردند و جراحاتی به او وارد شد.

پس از این اتفاقات، مطهری به تهران بازگشت و ضمن بیان انتقاداتی نسبت به اوضاع استان فارس، از عوامل حمله به خود شکایت کرد.

پس از این حادثه علم الهدی امام جمعه مشهد حمله کنندگان به مطهری را افراد ارزش گرای جامعه نامید و تلویحا مطهری را از» فتنه گران «نامید. اصطلاح فتنه گران توسط هواداران آیت الله خامنه‌ای به معترضان انتخابات سال ۲۰۰۹ اطلاق می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم