رئیس مجلس آمریکا: شکست مذاکرات به تحریم‌های جدید علیه ایران منجر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جان بینر، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تلویزیون سی. ان. ان گفت: در صورت به نتیجه نرسیدن گفتگوهای هسته‌‌ای با حکومت ایران، کنگره آمریکا فوراً تحریمهای جدیدی علیه این کشور تصویب می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز کاخ سفید اعلام کرد مذاکرات هسته‌‌ای با ایران تا لحظات آخر ضرب‌الاجل تعیین شده در ۳۱مارس ادامه می‌یابد.

وزیران خارجه ایران و ۱+۵ به جز سرگی لاوروف برای دومین بار در ساعات اولیه روز سه شنبه ۱۱ فروردین دیدار و گفت‌و‌گو کردند.

به گفته مقامات نزدیک به مذاکرات، وزیر خارجه روسیه عصر روز دوشنبه به مسکو برگشت. با این حال او قبل از ترک لوزان گفت که «اگر نتیجه ملموسی به دست آید امروز به لوزان باز می‌گردد.»

امروز سه شنبه ۳۱ مارس، آخرین روزی است که ایران و ۱+۵ بر اساس اعلام قبلی تلاش می‌کنند تا از مرحله مذاکرات عبور کرده و بر سر راه حل‌ها به تفاهم برسند تا در فرصت باقی مانده تا ۱۰ تیر نگارش متن توافق نهایی شروع شود.

برغم اینکه، طرفین مذاکره روز سه شنبه ۳۱ مارس برای خود آخرین مهلت رسیدن به توافقنامه تعیین کرده‌اند ولی خبرهای ضد و نقیضی از لوزان سویس حول این مذاکرات گزارش می‌شود.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، از قول یک منبع خبری در هیئت مذاکره‌کننده ایران، می‌گوید «هیئت‌ها اصرار دارند که امروز به نتیجه برسند، ولو آنکه جلسات تا پاسی از شب به طول بینجامد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید