شرکت پی پال به علت نقض تحریم‌های ایران جریمه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت پی پال PAYPALیک شرکت بین‌المللی مهم و فعال در عرصه تراکنش‌های مالی الکترونیکی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به خاطر نقض تحریم‌های ایران جریمه شد.

به گزارش سایت «هیکرد»، شرکت مالی «پی پال» که پرداخت پول را به طریق آنلاین برای اقصی نقاط جهان فراهم می‌سازد از سوی وزارت خزانه داری آمریکا به پرداخت ۷. ۷ میلیون دلار بابت نقض تحریم‌های ایران جریمه شد.

براساس این گزارش شرکت پی پال با پرداخت ۷. ۷ میلیون دلار آمریکا به وزارت خزانه داری این کشور موافقت کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که پی پال خلال سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳، ۴۸۶ مورد تراکنش به ارزش ۴۴۰۰۰ هزار دلار با کشورهایی چون ایران و سودان داشته است.

بر اساس این گزارش، یک فرد با ملیت ترکیه‌ای که در فهرست ممنوعه وزارت خزانه داری آمریکا به خاطر تلاش در صادرات سلاح‌های کشتار جمعی قرار داشته از جمله مشتریان شرکت پی پل بوده است.

شرکت پی پل اینک با پرداخت جریمه ۷. ۷ میلیون دلاری بابت تجارت غیر قانونی با کشورهای ایران، سودان و کوبا و مرتبط با سلاح‌های کشتار جمعی موافقت کرده است.

گفتنی است، پی پال یک شرکت الکترونیکی است که انتقال وجه را از طریق اینترت و بصورت آنی از نقطه‌ای اط جهان به نقطه‌ای دیگرممکن می‌سازد. پی پال به پیروی از قوانین آمریکا در زمینه اجرای تحریم‌ها علیه ایران، به کاربران ایرانی سرویس دهی نمی‌دهد.

شرکت پی پال اعلام کرد پس از کشف این تراکنش‌ها داوطلبانه مراتب را به مقامات آمریکایی گزارش داد و جریمه‌ای را که تعیین شد پرداخت کرد. این شرکت می‌گوید از این به بعد مشتریانی که در لیست سیاه وزارت خزانه داری آمریکا قرار دارند، قادر نخواهند بود از خدمات این شرکت استفاده کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید