دیهیمی خامنه‌ای را به «غرور و کینه توزی» متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خشایار دیهیمی، نویسنده و مترجم ایرانی در حوزه فلسفه، اقدام به انتشار یادداشتی بسیار تند خطاب به آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران و در انتقاد از او در صفحه شخصی خود در فیس بوک کرد که ساعاتی بعد حذف شد.

دیهیمی در یادداشت کوتاه خود، رهبر جمهوری اسلامی ایران را به «قربانی کردن آمال هفتاد میلیون نفر» به پای «غرور و کینه توزی شخصی» متهم کرده است. در این یادداشت آمده است:

Advertisement«تا کنون با نوکرانت و مزدورانت حرف زده‌ام. و شاید خیال کرده‌ای که شهامت حرف زدن مستقیم با تو را ندارم. کور خوانده‌ای. شهروند نمی‌ترسد. تازه به آن خدایی که خدای من است قسم می‌خورم که حتی به فکر عاقبت تو هم هستم. نمی‌توانی و نباید آمال هفتاد میلیون نفر را به پای غرور و کینه توزی شخصی‌ات قربانی کنی.»

دیهیمی با اشاره به حضورش در ایران نوشته است: «من از خارج از کشور نمی‌نویسم. من همینجایم. در محضر مزدورانت. اما با همه اعتدالم و دندان به جگر فشردنم دیگر نمی‌توانم شاهد بدبختی مردم به خاطر هوا و هوس تو باشم.»

او تاکید کرده است: «من برانداز نیستم. تو براندازی. تو نوکری. من آزاده‌ام. مزدورانت را بفرست. زیر شکنجه می‌میرم.»

این نویسنده و مترجم برجسته ایرانی ادامه داده است: «اگر قانون سرت می‌شود من تو را به محکمه می‌خوانم. تا از محکمه کی سر بلند آید بیرون نمی‌توانم دیگر اینهمه خفت و دروغ را تحمل کنم. مرد میدانی اگر بیا. وگرنه‌‌‌ همان مزدورانت را بفرست سراغ من هم. فرزندان پاک اندیشم در بندند. چه باک.. یکی به آن‌ها اضافه کن. گرچه پیرم و دوام نمی‌آورم اما سخنم باید با عملم یکی باشد. جز خیر و صلاح مردم نخواستم و فرای قانون سخنی نگفتم.. به خلاف تو. نام و نشانم معلوم و منتظر مزدورانت.»

ساعاتی بعد اما دیهیمی اقدام به حذف این یادداشت کرد. او در این باره نوشت: «در پی تذکرات مشفقانه دوستان و تامل ثانوی خودم دو یادداشت اخیر را شخصا حذف کردم چون کلماتش زیبنده قلم یک شهروند نبود -با سپاس از همه دوستان و پوزش.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید