کامرون: سال جدید دارای فرصت‌های بزرگی برای گسترش روابط بریتانیا و ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا شامگاه جمعه ۲۰ مارس در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۴ به ایرانیان، گفت که امسال دربردارنده فرصت‌های بزرگی برای گسترش روابط میان بریتانیا و ایران است.

در پیام نخست وزیر انگلیس آمده است: «من گرم‌ترین آرزو‌ها را برای تمامی کسانی که در بریتانیا وسراسر جهان، نوروز را جشن می‌گیرند می‌فرستم.»

او افزود: «من می‌دانم که دوستان، فامیل‌ها و همسایگان به دور هم جمع می‌شوند و نوروز را جشن گرفته و بهار را آغاز می‌کنند.»

کامرون ادامه داد: «جوامعی در بریتانیا این مراسم باستانی را جشن می‌گیرند، و من دوست دارم از فرصت استفاده کرده و از شما که در بخش‌های عمومی، خیریه، کسب و کار و آموزش تلاش کرده و کمک زیادی به انگلیس کرده‌اید، تشکر کنم.»

نخست وزیر بریتانیا در پیام نوروزی خود گفت: «این زمان همچنین یک فرصت برای نگاه کردن به سال در پیش روی است. در این روح نوروزی، من گرم‌ترین آرزو‌ها را برای مردم ایران می‌فرستم.»

او افزود: «من و حسن روحانی رییس جمهوری ایران در سپتامبر گذشته در سازمان ملل دیدار کردیم و این اولین ملاقات میان رهبران دو کشور در طی سی سال گذشته بود. این لحظه‌ای مهم بود، با وجود آگاه بودن نسبت به گذشته و تفاوت‌های حاضر، ما توافق کردیم که بایستی بدنبال ترویج گسترش روابط دوجانبه به نفع کشور‌هایمان و نیز مردم دو کشور باشیم. من باور دارم که این سال دربردارنده فرصت‌های بالقوه بزرگی برای ما جهت پیشرفت خواهد بود اگر ما از فرصت‌های موجود در برابرمان استفاده کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید