پاسخ نقدی به پیام نوروزی اوباما: تو را مجبور به خواندن دعای کمیل می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

محمدرضا نقدی فرمانده بسیج ایران در پاسخ به پیام تبریک باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به مردم ایران به مناسبت نوروز گفت که مردم این کشور او را مجبور به خواندن دعای کمیل خواهند کرد و کاخ سفید را بر سرش خراب می‌کنند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا محمدرضا نقدی صبح جمعه ۲۰ مارس در زیارتگاه شهدای والفجر هشت حضور یافت و با تبریک فرا رسیدن سال ۹۴ به «بسیجیان» با اشاره به آنچه که" پیام تهدید آمیز" رئیس جمهور آمریکا برای نوروز ۹۴ خواند، آن را متظاهرانه و مزورانه توصیف کرد.

وی خطاب به رئیس جمهور آمریکا، تصریح کرد: «ایرانی ها از ابتدای انقلاب آنقدر ایستادگی کردند که تو امروز مجبوری برای ظاهرسازی سفره هفت سین پهن کنی و پیام نوروزی دهی؛ بدان، این ملت آن قدر ایستادگی می کند که مجبور شوی برای ظاهرسازی دعای کمیل بخوانی.»

وی به آنچه خباثت آمریکایی پیام نوروزی نامید اشاره کرد و گفت: «کجا رسم است که در پیام نوروزی و شاد باش سال نو، ارعاب و تهدید کنند، اما رئیس جمهور آمریکا در پایان پیام خود خطاب به مردم ایران تهدید می کند که این آخرین فرصت است و باید بر آنچه ما می گوییم، توافق کنید.»

فرمانده بسیج ایران ادامه داد: «رئیس جمهور آمریکا می گوید اگر با ما کنار بیایید راه های علم برایتان باز می شود! اما به او می گوییم تا زمانی که با شما رابطه داشتیم اینقدر از لحاظ علمی عقب بودیم که برای یک سرما خوردگی باید به پزشکان هندی و بنگلادشی مراجعه می کردیم؛ از زمانی که با شما قطع رابطه کردیم به علم دست پیدا کردیم.»

وی اظهار داشت: «رئیس جمهور آمریکا می گوید مردم ایران را بر سر سفره هفت سین دعا می کنند. اما او باید بداند با این جنایت ها و زورگویی های آمریکا در جهان، ملت ایران بر سر سفره های هفت سین برای نابودی کاخ سفید و حکومت خبیث آمریکا دعا می کنند.»

نقدی در پایان سخنان خود، خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: «ملت ایران در پاسخ تهدید رئیس جمهور آمریکا در پیام نوروزی می گوید: اگر بخواهی به زورگویی ها و شیطنت هایت علیه ملت ایران ادامه بدهی، کاخ سفید را بر سرت خراب خواهیم کرد.»

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا، در یک پیام تلویزیونی در آستانه سال نوی هجری خورشیدی، عید نوروز را به همه کسانی که این مناسبت را جشن می‌گیرند، تبریک گفت.

اوباما در بخشی از سخنانش اظهار داشت:«امسال ما بهترین فرصت را در چندین دهه برای دنبال کردن آینده ای متفاوت میان دو کشورمان داریم. کمی بیش از یک سال پیش، ما به تفاهمی ابتدایی در مورد برنامه اتمی ایران رسیدیم. و هر دو طرف به تعهداتشان پایبند بوده اند. ایران پیشروی در برنامه اتمی اش را متوقف کرده است و حتی در برخی بخشها به عقب بازگردانده است. جامعه جهانی، از جمله ایالات متحده، برخی تسهیلات از تحریمها را برای ایران فراهم کرده است. اکنون دیپلمات‌ها و دانشمندهایمان درحال گفتگو هستند با امید به یافتن راه حلی جامع که نگرانیهای دنیا را از برنامه اتمی ایران برطرف کند. روزها و هفته های پیش رو حیاتی خواهند بود. گفتگوهای ما پیشرفت داشته اند، اما فاصله ها باقی هستند. و افرادی هستند، در هردوکشور ما و فراتر از آنها، که مخالف راه حل دیپلماتیک هستند. پیام من به شما، مردم ایران، این است که ما باید با هم برای آینده ای که در پی آن هستیم پافشاری کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید