تیم مذاکره کننده اتمی ایران امروز به تهران باز می‌گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مسئول ایرانی که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری رویترز گفت که تیم ایران در مذاکرات هسته‌ای لوزان سوئیس، شامگاه جمعه ۲۰ مارس به تهران باز خواهد گشت.

این گزارش افزود که مذاکره کنندگان ایرانی هفته آینده گفت‌وگوهای خود را با قدرت‌های جهان از سر خواهد گرفت.

رویترز این احتمال را مطرح کرده است که بازگشت تیم مذاکره کننده ایران به خاطر درگذشت مادر حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور باشد به ویژه این‌که برادر روحانی نیز در این مذاکرات حضور دارد.

پیش از این خبرهایی منتشر شده بود مبنی بر این که قرار است شنبه وزرای امور خارجه کشورهای گروه ۱+۵ به مذاکرات لوزان بپیوندند.
اما مارتن شیفر سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان این خبر را غیر حتمی دانست. او گفت که آقای فرانک والتر اشتانمایر وزیر امور خارجه آلمان تا کنون تصمیم به سفر به لوزان نگرفته و او تلفنی با مذاکره کنندگان آلمانی در تماس است.

در همین حال آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در حاشیه نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل، پرونده اتمی ایران را با رئیس جمهوری فرانسه و نخست وزیر بریتانیا به بحث و بررسی گذاشت.

ایران و گروه کشورهای ۱+۵ قرار است تا پایان ماه جاری میلادی در ارتباط با برنامه اتمی ایران به یک چارچوب سیاسی برای توافق نهایی دست یابند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، کشورهای عضو کروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید