هاشمی رفسنجانی: ما در انقلابمان دچار افراط و تفریط‌ها شده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت ایران در دلنوشته‌ای که در سایت رسمی خود منتشر کرده، نوشته است که انقلاب ایران دچار «افراط و تفریط‌ها» شده است.

در این دلنوشته که چهارشنبه ۱۸ مارس منتشر شد، هاشمی رفسنجانی، دین اسلام را دین «اعتدال» توصیف کرده است.

در بخشی از این دلنوشته آمده است: «ما نیز در انقلابمان دچار افراط و تفریط‌ها شده‌ایم، از‌‌ همان دوران مبارزه با شاه تا همین امروز.»

او ادامه داده است: «چون بنای تلخکامی برایتان ندارم از گفتن مصادیقش درمی گذرم. ولی تنها به یک نکته بسنده می‌کنم که هرگاه به نظر اکثریت مردم عمل کردیم به اعتدال نزدیک‌تر شدیم، و انقلابمان را به پیش بردیم. هرگاه در جایگاه «خویش رأیی» نشستیم و میزانمان، رأی ملّت نبود از قافله پیشرفت عقب افتادیم و در باتلاق شعارهای پوچ و عوامفریبانه گرفتار آمدیم.»

در این دلنوشته آمده است: «اکنون روزدیگری است، جملگی بالغ‌تر شده‌ایم. زخم افراط خورده‌ایم امّا روئین تن شده‌ایم. با مبنای حق النّاس در انتخابات با نسلی آگاه و برومند و تحصیلکرده و با مردمی آشنا‌تر از همیشه به اعتدال و مخاطرات افراطی‌گری.»

هاشمی رفسنجانی نوشته است: «امروز بهار «بیداری اعتدال» در ایران عزیز ماست. من باشم یا نباشم مطمئنم! فردای فرزندان ما و فردای این مرز و بوم و این انقلاب آکنده از اعتدال خواهد بود و افراط و خشک مقدسی‌ها روز به روز منزوی‌تر خواهد شد. پس به حرمت اعتدال علوی می‌گویم: «مردم ایران، سلام» فردا از آنِ شماست.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید