دستور جلب عاملان حمله به علی مطهری از سوی دادستانی شیراز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی وزارت کشور ایران، روز پنجشنبه اظهار داشت که تاکنون ۱۵ نفر از عوامل حمله به علی مطهری در شیراز شناسایی شده اند و از سوی دادستانی شیراز دستورات اولیه قضایی مبنی بر احضار و جلب این افراد صادر شده است.

ذولفقاری افزود:« تاکنون کسی در ارتباط با این واقعه بازداشت نشده است».

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون امنیتی وزارت کشور روز سه شنبه نیز از شناسایی بیش از ده تن از عاملان حمله به علی مطهری نماینده مجلس خبر داده بود.

علی مطهری، نماینده تهران در مجلس، که روز دوشنبه 9 مارس 2015 اسفند برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود در این شهر مورد حمله افراد لباس‌شخصی قرار گرفت و در نهایت مجبور به بازگشت به تهران شد.

در وزارت کشور کمیته ای به ریاست حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی این وزارتخانه، برای بررسی این واقعه تشکیل شده است.

به گفته ذوالفقاری، سپاه پاسداران، اداره اطلاعات و نیروی انتظامی استان فارس هر کدام یک لیست از افراد شناسایی شده را اعلام کرده‌اند.
معاون امنیتی وزارت کشور ایران روز سه‌شنبه 17 مارس 2015 ، نیز اعلام کرده بود که بر اساس «مستندات مختلف از جمله عکس و فیلم» هویت بیش از ده نفر از عاملان حمله به علی مطهری در شهر شیراز شناسایی شده است.
علی مطهری، نماینده تهران در مجلس، که روز 9 مارس برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود در فرودگاه این شهر «با هجوم نیروهای لباس‌شخصی مورد ضرب‌وشتم» قرار گرفت و در ‌‌‌نهایت مجبور به بازگشت به تهران شد.

در پی حمله به علی مطهری حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در نامه‌ای به وزرای اطلاعات و کشور دستور داد که این اتفاق پیگیری شود.

پس از دستور حسن روحانی رئیس جمهور ایران، هیئتی در وزارت کشور ایران به ریاست حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی این وزارتخانه، تشکیل شد و این هیئت در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، 16 و 17 مارس، به شیراز سفر کرد.

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت، نیز روز چهارشنبه در این باره گفت: «گزارشاتی که وزارت کشور در این رابطه تهیه می‌کند، مورد به مورد در اختیار ما قرار می‌گیرد.»

تشکیل هیئتی در وزارت کشور برای بررسی حمله به آقای مطهری در حالی است که پیش از این برخی از رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی ایران از عملکرد وزارت کشور و خصوصا استانداری فارس درباره عدم جلوگیری از حمله به آقای مطهری و لغو سخنرانی او انتقاد کرده بودند.

علی مطهری از چهره‌های شاخص اصولگرایان به شمار می رود. صلاحیت علی مطهری برای نامزدی در انتخابات رد شد اما در پی رایزنی ها و تجدیدنظرخواهیها، شورای نگهبان رأی به صلاحیت وی برای ورود به رقابت های انتخاباتی داده شد.

وی از نمایندگان فعال مجلس هشتم بوده و در استیضاح علی کردان، وزیر کشور دولت نهم، به همراه احمد توکلی نقش مهمی را بر عهده داشت. وی در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۰ در اعتراض به رسیدگی نشدن به طرح سوال از رئیس جمهور در مجلس در خصوص عملکرد وی از جمله برداشت غیر قانونی پول از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از سمت نمایندگی مجلس استعفا داد؛ ولی درخواست استعفایش رای نیاورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید