آمریکا: در صورت توافق رفع تحریم‌ها از ایران تدریجی خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آدم زوبین قائم مقام امور مبارزه با تروریسم و پی‌گرد پول‌های مشکوم در در وزارت خزانه داری آمریکا پنجشنبه ۱۹ مارس گفت که ایالات متحده در صورت توافق هسته‌ای با ایران، تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور را به صورت «تدریجی» رفع می‌کند.

او ادامه داد که رفع تحریم‌ها مرتبط با تحرکات «قابل تحقیق» ایران برای کاهش فعالیت‌های اتمی‌اش خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای زمبین گفت در صورتی که توافق حاصل شود، آمریکا قصد دارد همچنان به تحریم‌های ایران که به حمایت این کشور از گروه‌های تندرو، نقض حقوق بشر و برخی دیگر از فعالیت‌ها که به «بی ثباتی» در خاورمیانه منجر شده، ادامه دهد.

مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور هیات‌های مذاکره‌کننده دو طرف روز دوشنبه ۱۶ مارس در لوزان سوئیس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، دیپلمات‌های ایران و آمریکا از روز یکشنبه بار دیگر برای رسیدن به تفاهم سیاسی و حل اختلافات سیاسی و فنی باقیمانده در شهر لوزان سوئیس گرد آمدند.

در مذاکرات روز دوشنبه علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و معاونان ظریف و نیز حسین فریدون، دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران حضور دارند.

وندی شرمن معاون کری و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا نیز در این مذاکرات حضور دارند.

ایران و گروه کشورهای 5+1 قرار است تا پایان ماه جاری میلادی در ارتباط با برنامه اتمی ایران به یک چارچوب سیاسی برای توافق نهایی دست یابند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، کشورهای عضو کروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید