روحانی: دیر یا زود در مسیر مذاکرات به نتیجه خواهیم رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، بر حتمی بودن توافق هسته‌ای کشورش با گروه ۱+۵ تاکید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، روحانی سه شنبه ۱۷ مارس در مراسم افتتاح فاز ۱۲پارس جنوبی گفت: «کشوری که در هشت سال متوالی رشد منفی داشته در سال ۹۳ رشد مثبت را تجربه کرده٬ خوشبختانه امروز در تمامی بخش‌ها دارای رشد مثبت هستیم. البته این آغاز کار است و باید به سمت رونق شتابنده برای مردم برویم اما همه این کار‌ها در زمان تحریم انجام شده و نباید این را فراموش کرد.»

رئیس جمهوری ایران افزود: «ما با قامتی استوار برابر ۵+۱ با منطق ایستادیم و به حول و قوه الهی در مسیر مذاکرات هم با مدد حق٬ دیر یا زود به نتیجه خواهیم رسید.»

مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور هیات‌های مذاکره‌کننده دو طرف روز دوشنبه ۱۶ مارس در لوزان سوئیس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، دیپلمات‌های ایران و آمریکا از روز یکشنبه بار دیگر برای رسیدن به تفاهم سیاسی و حل اختلافات سیاسی و فنی باقیمانده در شهر لوزان سوئیس گرد آمدند.

در مذاکرات روز دوشنبه علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و معاونان ظریف و نیز حسین فریدون، دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران حضور دارند.

وندی شرمن معاون کری و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا نیز در این مذاکرات خضور دارند.

ایران و گروه کشورهای ۵+۱ قرار است تا پایان ماه جاری میلادی در ارتباط با برنامه اتمی ایران به یک چارچوب سیاسی برای توافق نهایی دست یابند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، کشورهای عضو کروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید