ایران: در۹۰ درصد مسایل فنی با آمریکا توافق کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران پس از دیدار دوم خود با وزیر انرژی امریکا گفت که در این دیدار بر سر نود درصد مسایل فنی توافق حاصل شد.

علی اکبر صالحی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای ایران در لوزان سوییس گفت: «فقط یک مورد اختلافی که بسیار هم مهم است باقی مانده که در گفتگوهای عصر امروز (سه شنبه ۱۷ مارس) تلاش می‌کنیم آن را حل و فصل کنیم.»

وی همچنین درباره مباحث فنی بین طرف‌های مذاکره کننده نیز گفت که در۹۰ درصد مسایل فنی توافق داریم.

خبر دیگر اینکه یک مقام بلندپایه آمریکایی اعلام کرد: «به‌طور قطع در شناسایی گزینه‌های فنی در مذاکرات هسته‌ای با ایران به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما هنوز مسائل دشواری وجود دارد که باید حل و فصل شوند.»

مذاکرات وزیران خارجه ایران و آمریکا با حضور هیات‌های مذاکره‌کننده دو طرف روز دوشنبه ۱۶ مارس در لوزان سوئیس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاریهای ایران، دیپلمات‌های ایران و آمریکا از روز یکشنبه بار دیگر برای رسیدن به تفاهم سیاسی و حل اختلافات سیاسی و فنی باقیمانده در شهر لوزان سوئیس گرد آمدند.

در مذاکرات روز دوشنبه علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و معاونان ظریف و نیز حسین فریدون، دستیار ویژه رئیس‌جمهور ایران حضور دارند.

وندی شرمن معاون کری و ارنست مونیز، وزیر انرژی آمریکا نیز در این مذاکرات خضور دارند.

ایران و گروه کشورهای ۵+۱ قرار است تا پایان ماه جاری میلادی در ارتباط با برنامه اتمی ایران به یک چارچوب سیاسی برای توافق نهایی دست یابند.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین، پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به علاوه آلمان، کشورهای عضو کروه ۱+۵ را تشکیل می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید