اتحادیه اروپا: دوهفته حساس برای رسیدن به توافق با ایران پیش رو است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه ۱۶ مارس اعلام کرد که دو هفته حساس برای رسیدن به درک مشترک و توافق خوب با ایران پیش رو است.

به گزارش خبرگزاری داوجونز از بروکسل، فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه بریتانیا نیز دوشنبه پیش از شرکت در نشست با وزرای امور خارجه آلمان و فرانسه به همراه موگرینی گفت: «ما به توافق با ایران نزدیک‌تر شده‌ایم، اما هنوز موضوعاتی برای گفتگو وجود دارد.»

بنا بر این گزارش هاموند افزود: «در مورد بعضی موضوعات به پیشرفت‌هایی دست یافته‌ایم اما در مورد بعضی دیگر هنوز پیشرفت حاصل نشده است.»

قرار است محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نیز برای دیدار با سه وزیر خارجه اروپایی عضو گروه ۱+۵ و موگرینی در بروکسل امروز عصر به آنان بپیوندد.

گروه مذاکره کننده ایرانی روز گذشته برای ادامه مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ راهی لوزان سوئیس شد. ظریف و جان کری امروز صبح مذاکرات برای حل اختلافات باقی مانده را در لوزان سوئیس برگزار کردند.

ایران و گروه ۱+۵ که آن را آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین پنج کشور عضو دائم شورای امنیت به علاوه آلمان تشکیل می‌دهند، پایان ژوئن را به عنوان ضرب‌الاجلی برای دستیابی به توافق جامع هسته‌ای اعلام کردند. کشورهای غربی امیدوار هستند که بتوان تا پایان مارس به چارچوبی برای این توافق دست یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید